Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Vladimír Černík: Přírodopis 9 pro základní školy - Geologie, ekologie

Učebnice/Odborná literatura

Vladimír Černík: Přírodopis 9 pro základní školy - Geologie, ekologie

Hodnocení: 1x
  • 4

Učebnice je čtvrtou, závěrečnou částí ucelené řady učebnic přírodopisu pro 6. – 9. ročník ZŠ. Základní obsah učiva: Země ve vesmíru, vznik Země a její stavba mineralogie (nerosty, horniny, fyzikální a chemické vlastnosti, přehled nerostů) petrologie (vyvřelé horniny, usazené ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Černík: Přírodopis 9 pro základní školy - Geologie, ekologie koupíte i tady

Specifikace Vladimír Černík: Přírodopis 9 pro základní školy - Geologie, ekologie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 105 Kč

Zem. ve vesmiru, vznik Zem. a jeji stavba ś mineralogie (nerosty, horniny, fyzikalni a chemicke vlastnosti, p.ehled nerost.) ś petrologie (vyv.ele horniny, usazene horniny, p.em.n.ne horniny) ś ... a dál?

Produkt Vladimír Černík: Přírodopis 9 pro základní školy - Geologie, ekologie

Vladimír Černík: Přírodopis 9 pro základní školy - Geologie, ekologie - parametry

Název produktu: Vladimír Černík: Přírodopis 9 pro základní školy - Geologie, ekologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 105 Kč
Maximální cena: 166 Kč
Ušetríte až: 61 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Učebnice je čtvrtou, závěrečnou částí ucelené řady učebnic přírodopisu pro 6. – 9. ročník ZŠ.

Základní obsah učiva:

Země ve vesmíru, vznik Země a její stavba

mineralogie (nerosty, horniny, fyzikální a chemické vlastnosti, přehled nerostů)

petrologie (vyvřelé horniny, usazené horniny, přeměněné horniny)

geologické děje vnitřní a vnější půdy

podzemní vody a prameny

geografický vývoj a stavba české republiky (Český masiv, Karpaty)

ekologie (podmínky života, neživé a živé složky životního prostředí)

Učebnice má schvalovací doložku MŠMT. Formát A4,vazba brožovaná, šitá 104 stran

Recenze učebnice:

otevíráte čtvrtý a poslední díl řady učebnic přírodopisu. Budete se učit o neživé části přírody. Dozvíte se, z čeho je tvořena Země a její jednotlivé části. Seznámíte se s nerosty, s jejich stavbou a poznáte snad také jejich krásu. V kapitole o horninách – petrologii – se budete učit o složení a vzniku hornin.

Učebnice se věnuje změnám, které probíhaly a probíhají uvnitř Země i na zemském povrchu. Z vnitřku Země působí vnitřní geologické děje. Na Zemi se projevují např. vznikem pohoří, sopečnou činností a zemětřesením.

Změny probíhající na zemském povrchu jsou způsobovány vnějšími geologickými ději. Mezi ně řadíme působení zemské tíže, zvětrávání, činnost vody, ledovců a větrů. Výsledky těchto dějů můžete pozorovat ve svém okolí.

Učebnice se dále snaží přiblížit vám vývoj života v jednotlivých geologických érách vývoje Země. Poznáte, jak se geologicky vyvíjelo území našeho státu. Dozvíte se, kdy vznikly naše nejvyšší hory Krkonoše, i to, že na našem území kdysi probíhala silná sopečná činnost. Přitom si můžete dobře uvědomit, že ani neživá příroda není neměnná, že se nepřetržitě vyvíjí a pohybuje, někdy sotva postřehnutelně, jindy však s nebezpečnou rychlostí.

Kapitola věnovaná ekologii vás chce oslovit především jako dospívající mladé lidi, kteří již dovedou pochopit, co je pro naše prostředí, ve kterém žijeme, správné, a co špatné. V zoologii a v botanice jste poznali mnoho druhů rostlin a živočichů. Důležité bude, abyste na základě svých znalostí dokázali vysvětlit jejich vzájemné vztahy a souvislosti a abyste si uvědomili nutnost ochrany životního prostředí pro zachování života na této planetě ve všech jeho formách. Publikace: Přírodopis 9 pro základní školy - Geologie, ekologie (RVP) - Vladimír Černík;Kolektiv. Nová řada učebnic vychází přepracovaná a doplněná, to vše v souladu

s požadavky RVP. Důsledně rozlišuje základní a rozšiřující učivo,

reaguje na průřezová témata, zohledňuje mezipředmětové vztahy.

Učebnice pro 9. ročník se věnuje mineralogii a geologii se základy

ekologie. Publikace: Přírodopis 9 pro základní školy - Geologie, ekologie (RVP) - Vladimír Černík;Kolektiv. Anotace: Zem. ve vesmiru, vznik Zem. a jeji stavba ś mineralogie (nerosty, horniny, fyzikalni a chemicke vlastnosti, p.ehled nerost.) ś petrologie (vyv.ele horniny, usazene horniny, p.em.n.ne horniny) ś geologicke d.je


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.