Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Pavel Mücke: Rámce paměti druhé světové války v českých zemích

Učebnice/Odborná literatura

Pavel Mücke: Rámce paměti druhé světové války v českých zemích

Hodnocení: 1x
  • 4

Rámce paměti druhé světové války v českých zemích – Vzpomínkové práce vojáků druhého čs. zahraničního odboje - Pavel Mücke. Předmětem této metodologicky laděné práce je rámcové nastínění cest analýzy a interpretace jednoho ze segmentů paměti druhé světové války v českých zemích (potažmo v někdejším Československu), ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86914
skladem

Jaké má kniha
Rámce paměti druhé svět..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Pavel Mücke: Rámce paměti druhé světové války v českých zemích koupíte i tady

Specifikace Pavel Mücke: Rámce paměti druhé světové války v českých zemích

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 171 Kč

Předmětem této metodologicky laděné práce je rámcové nastínění cest analýzy a interpretace jednoho ze segmentů paměti druhé světové války v českých zemích (potažmo v někdejším Československu), vzpomínkových prací vojáků druhého zahraničního odboje, jakožto specifické formy zachycení a ztvárnění životních příběhů. Jejich společným jmenovatelem je fakt, že (spolu)autory těchto forem zachycení životních příběhů byly v drtivé většině osoby, které v období druhé světové války alespoň na nějaký čas (jako dobrovolníci či » ... a dál?

Produkt Pavel Mücke: Rámce paměti druhé světové války v českých zemích

Pavel Mücke: Rámce paměti druhé světové války v českých zemích - parametry

Název produktu: Pavel Mücke: Rámce paměti druhé světové války v českých zemích
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 171 Kč
Maximální cena: 218 Kč
Ušetríte až: 47 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rámce paměti druhé světové války v českých zemích – Vzpomínkové práce vojáků druhého čs. zahraničního odboje - Pavel Mücke. Předmětem této metodologicky laděné práce je rámcové nastínění cest analýzy a interpretace jednoho ze segmentů paměti druhé světové války v českých zemích (potažmo v někdejším Československu), vzpomínkových prací vojáků druhého zahraničního odboje, jakožto specifické formy zachycení a ztvárnění životních příběhů. Jejich společným jmenovatelem je fakt, že (spolu)autory těchto forem zachycení životních příběhů byly v drtivé většině osoby, které v období druhé světové války alespoň na nějaký čas (jako dobrovolníci či odvedenci) sloužili v čs. armádě v exilu (na území Polska, Francie, Velké Británie či Sovětského svazu). V metodologické rovině dílo vychází z uzpůsobených konceptů pamětních studií (především pak díla M. Halbwachse). Pod pojmem vzpomínkové práce jsou zahrnuty a v jednotlivých kapitolách jsou následně z historiografického pohledu podrobeny analýze především deníky, psané vzpomínky a memoáry ve vydané či rukopisné podobě, ale také díla krásné literatury (poezie i prózy), výstupy v médiích, vzpomínání pamětníků a také orálně historické rozhovory. Rámce paměti druhé světové války v českých zemích – Vzpomínkové práce vojáků druhého čs. zahraničního odboje - Pavel Mücke od nakladatelství v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.