Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Michal Šroněk: JAN JIŘÍ HEINSCH/MALÍŘ BAROKNÍ ZBOŽNOSTI

Knihy

Michal Šroněk: JAN JIŘÍ HEINSCH/MALÍŘ BAROKNÍ ZBOŽNOSTI

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Jan Jiří Heinsch - Malíř barokní zbožnosti - Michal Šroněk . Monografie, doprovázející stejnojmennou výstavu uspořádanou v Císařské konírně Pražského hradu, představuje čtenářům život a dílo málo známého, ale pozoruhodného umělce českého baroka Jana Jiřího Heinsche (1647–l712). Tento malíř působil od roku 1679 v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Šroněk: JAN JIŘÍ HEINSCH/MALÍŘ BAROKNÍ ZBOŽNOSTI koupíte i tady

Specifikace Michal Šroněk: JAN JIŘÍ HEINSCH/MALÍŘ BAROKNÍ ZBOŽNOSTI

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 1 346 Kč

Monografie, doprovázející stejnojmennou výstavu uspořádanou v Císařské konírně Pražského hradu, představuje čtenářům život a dílo málo známého, ale pozoruhodného umělce českého baroka Jana Jiřího Heinsche (1647–l712). ... a dál?

Produkt Michal Šroněk: JAN JIŘÍ HEINSCH/MALÍŘ BAROKNÍ ZBOŽNOSTI

Michal Šroněk: JAN JIŘÍ HEINSCH/MALÍŘ BAROKNÍ ZBOŽNOSTI - parametry

Název produktu: Michal Šroněk: JAN JIŘÍ HEINSCH/MALÍŘ BAROKNÍ ZBOŽNOSTI
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 346 Kč
Maximální cena: 1 701 Kč
Ušetríte až: 355 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Jan Jiří Heinsch - Malíř barokní zbožnosti - Michal Šroněk . Monografie, doprovázející stejnojmennou výstavu uspořádanou v Císařské konírně Pražského hradu, představuje čtenářům život a dílo málo známého, ale pozoruhodného umělce českého baroka Jana Jiřího Heinsche (1647–l712). Tento malíř působil od roku 1679 v Praze a zabýval se tvorbou oltářních a závěsných obrazů i portrétní malbou. Věnoval se také návrhům univerzitních tezí, knižních ilustrací a podílel se i na přípravě sochařských prací. Vyučil se pravděpodobně v Čechách, snad u Karla Škréty, Itálii na rozdíl od mnoha barokních umělců nenavštívil, ale s díly italských mistrů se seznámil v Obrazárně Pražského hradu. Byl činný zejména pro církevní řády jezuitů, křižovníků s červenou hvězdou a augustiniánů, jejichž představy o didaktické funkci uměleckého díla dokázal věcnou, realistickou malbou a schopností vizuálně zpracovat náboženské příběhy, mimořádně zdařile naplňovat. Při svých pracích pro církevní řády se často setkával s jejich intelektuální elitou, například s jezuitskými historiky Bohuslavem Balbínem a Matějem Tannerem, s křižovnickým spisovatelem Janem Františkem Beckovským, kteří zásadně ovlivnili často zcela ojedinělou tématiku Heinschových děl. Jan Jiří Heinsch - Malíř barokní zbožnosti - Michal Šroněk od nakladatelství Gallery v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.