Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Michal Janata: Nesamozřejmost vědy a techniky

Próza - beletrie

Michal Janata: Nesamozřejmost vědy a techniky

Hodnocení: 1x
  • 4

Nesamozřejmost vědy a techniky – Průvodce historickým fondem Národní technické knihovny v Praze jako pokus o dílčí syntézu - Michal Janata. Knihu Nesamozřejmost vědy a techniky lze vymezil jako rozsáhlá filozofickou esej, jejímž námětem je evropská vědecká literatura od 16. do počátku 20. století v historických, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nesamozřejmost vědy a t..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Michal Janata: Nesamozřejmost vědy a techniky koupíte i tady

Specifikace Michal Janata: Nesamozřejmost vědy a techniky

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 215 Kč

Knihu Nesamozřejmost vědy a techniky lze vymezil jako rozsáhlá filozofickou esej, jejímž námětem je evropská vědecká literatura od 16. do počátku 20. století v historických, kulturních, vědeckých a f ... a dál?

Produkt Michal Janata: Nesamozřejmost vědy a techniky

Michal Janata: Nesamozřejmost vědy a techniky - parametry

Název produktu: Michal Janata: Nesamozřejmost vědy a techniky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 215 Kč
Maximální cena: 312 Kč
Ušetríte až: 97 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nesamozřejmost vědy a techniky – Průvodce historickým fondem Národní technické knihovny v Praze jako pokus o dílčí syntézu - Michal Janata. Knihu Nesamozřejmost vědy a techniky lze vymezil jako rozsáhlá filozofickou esej, jejímž námětem je evropská vědecká literatura od 16. do počátku 20. století v historických, kulturních, vědeckých a filozofických kontextech. V Věda se zde ukazuje ve své nelinearitě, ve spletitosti možných přístupů, jak chápat vědeckou literaturu nejen v jejích jednotlivých dílech, ale také jako celek. Vědecká literatura zde není ani samozřejmý, ani jednoduše konstruovatelný celek. Kniha je tedy pokusem o takovou konstrukci celku, která favorizuje spíše zachování původní složitosti než podřízení nutným zjednodušením, jimž se musí poddávat interpretace. Jednotlivá díla vědecké literatury jsou včleňována do určitých významových okruhů, které kombinují historické a věcné hledisko - díky tomu postupně vystupují okruhy jednotlivých disciplín nebo metod (architektura, mechanika, fyzika, téma přírody a života, hospodářství, jazyka, matematizace atd.) Celý tezaurus historického fondu se tak stává "záminkou" k široce strukturované úvaze o povaze novověké evropské vědy a o vztazích mezi technikou, vědou a filozofií. Nesamozřejmost vědy a techniky – Průvodce historickým fondem Národní technické knihovny v Praze jako pokus o dílčí syntézu - Michal Janata od nakladatelství Malvern v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.