Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Libor Fila: NEMOCI PLEURY

Učebnice/Odborná literatura

Libor Fila: NEMOCI PLEURY

Hodnocení: 1x
  • 4

Zpracováním problematiky nemocí pleury se autoři snažili zaplnit mezeru v české pneumologické literatuře, neboť podle našich znalostí nebyla dosud tomuto tématu věnována samostatná publikace. Úvodem se nelze nezmínit o některých terminologických problémech, se kterými jsme se nutně ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Libor Fila: NEMOCI PLEURY koupíte i tady

Specifikace Libor Fila: NEMOCI PLEURY

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 126 Kč

Zpracováním problematiky nemocí pleury se autoři snažili zaplnit mezeru v české pneumologické literatuře, neboť podle našich znalostí nebyla dosud tomuto tématu věnována samostatná publikace. Úvod ... a dál?

Produkt Libor Fila: NEMOCI PLEURY

Libor Fila: NEMOCI PLEURY - parametry

Název produktu: Libor Fila: NEMOCI PLEURY
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 126 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 73 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zpracováním problematiky nemocí pleury se autoři snažili zaplnit mezeru v české pneumologické literatuře, neboť podle našich znalostí nebyla dosud tomuto tématu věnována samostatná publikace.

Úvodem se nelze nezmínit o některých terminologických problémech, se kterými jsme se nutně setkali. V české literatuře např. chybí adekvátní překlad anglického „trapped lung“. Sami používáme v těchto případech termín „neexpandibilní plíce“. Zde se však jedná o překlad v užším smyslu slova vystihující přítomnost viscerální pachypleury fixující plíci v poloze dané útlakem výpotku. V širším smyslu slova takto lze označit každou patologii plíce spojenou s její nedostatečnou expanzí, jako je atelektáza při obstrukci bronchu či stav po lobektomii při patologicky změněném zbylém plicním laloku (fibróza apod.). Stejně tak chybí český ekvivalent pro „postcardiac injury syndrome“. Tento termín zahrnuje především dvě jednotky, Dresslerův poinfarktový syndrom a postperikardotomický syndrom. Zde jsme se rozhodli český ekvivalent nehledat a ponechat anglický název. U nemocných s nádorovým onemocněním je pak zvykem dělit výpotky na maligní (při nádorovém postižení pleury) a paramaligní (při intratorakální malignitě bez přímého postižení pleury, např. u pneumonie za nádorovou stenózou bronchu). Tato dělení však nerespektuje možnost rozvoje pleurálního výpotku při benigních nádorech (sami jsme pozorovali fluidotorax např. při sklerotizujícím hemangiomu mediastina nebo při solidním fibrózním tumoru pleury). Proto by snad bylo vhodnější mluvit obecně o nádorovém pleurálním výpotku.

V celé publikaci pak užíváme termín torax (pneumo-torax, fluido-torax atd.) místo thorax. Přes tyto a jistě mnohé další kontroverze věříme, že předkládaná publikace bude přínosem nejen pro pneumology, ale i internisty a praktické lékaře, jimž je rovněž určena. Publikace: Nemoci pleury - Jan Schützner;Jaromír Musil;Libor Fila. Zpracováním problematiky nemocí pleury se autoři snažili zaplnit

mezeru v české pneumologické literatuře. Autoři vedle základních

anatomických, fyziologických a patofyziologických poznatků a

propedeutiky nemocí pleury seznamují s jednotlivými typy výpotků

(např. transsudáty, exsudáty, empyém a fluidotorax, chylotorax a

pseudochylotorax, hemotorax), dále popisují problematiku

pneumotoraxu, fibrotoraxu, suché pleuritidy, pojednávají o

bronchopleurálním píštěli a rovněž o iatrogenních onemocněních

pleury. Publikace je určená nejen pro pneumology, ale pro i

internisty a praktické lékaře, jimž je rovněž určena. Publikace: Nemoci pleury - Jan Schützner;Jaromír Musil;Libor Fila. Autor: Libor FilaNakladatelství: TritonPočet stránek: 160Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x111x10 mmISBN: 978-80-7254-752-4


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.