Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Josef Molnár, Hana Mikulenková: Matematické minutovky 1. ročník / 1. díl

Učebnice/Odborná literatura

Josef Molnár, Hana Mikulenková: Matematické minutovky 1. ročník / 1. díl

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Nové učebnice matematiky pro první stupeň ZŠ, které vycházejí letos v rámci edice Modrá řada, jsou koncepčně podobné "modrým" učebnicím češtiny. Ne snad, že by vyprávěly příběh - příběhů je už v češtinách dost a dost. Ale jsou komponovány podle sezónního principu a tematicky laděny tak, aby nahrávaly i ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Molnár, Hana Mikulenková: Matematické minutovky 1. ročník / 1. díl koupíte i tady

Specifikace Josef Molnár, Hana Mikulenková: Matematické minutovky 1. ročník / 1. díl

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 20 Kč

Dvoubarevný pracovní sešit obsahuje na 32 stranách řadu cvičení a úkolů, které upevňují matematické dovednosti, osvojování očekávaných výstupů a rozvíjení klíčových kompetencí. Zadání zdaleka nevycházejí pouze z čísel, množství z nich operuje s obrázky. Děti počítají, vybarvují, spojují nebo i samy kreslí předměty, doplňují číselné řady atp. ... a dál?

Produkt Josef Molnár, Hana Mikulenková: Matematické minutovky 1. ročník / 1. díl

Josef Molnár, Hana Mikulenková: Matematické minutovky 1. ročník / 1. díl - parametry

Název produktu: Josef Molnár, Hana Mikulenková: Matematické minutovky 1. ročník / 1. díl
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 20 Kč
Maximální cena: 47 Kč
Ušetríte až: 27 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Nové učebnice matematiky pro první stupeň ZŠ, které vycházejí letos v rámci edice Modrá řada, jsou koncepčně podobné "modrým" učebnicím češtiny. Ne snad, že by vyprávěly příběh - příběhů je už v češtinách dost a dost. Ale jsou komponovány podle sezónního principu a tematicky laděny tak, aby nahrávaly i jiným oblastem výuky než jen matematice samotné. Jsou koncipované jako intenzivně integrující. Děti vždy počítají předměty v rámci tématu, tj. uceleného celku vztahů (Pohádky, Pečujeme o své zdraví, Na poště, Ve škole atp.) a řeší příklady, které tyto vztahy rozehrávají. Například: Sčítání a odčítání v oboru do osmi: Pečujeme o své zdraví? Co je zdravé? Ovoce a zelenina. Počítáme, kolik hrušek a jablek se vejde do kompotové sklenice. Zdraví prospívá sport. Zopakujeme si psaní číslic tím, že očíslujeme osm předkreslených fotbalistických dresů, které se suší před klubovnou. Pan správce má totiž velké praní: kolik dresů je právě v pračce (obr.)? Jezdíte rádi na hory? Kolik běžkařských stezek je na obrázku (obr. stezek osazených číselnými řetězci)? Děti dále musí podle doplněných a vynechaných čísel a znamének v řetězcích vypočítat délku lyžařovy túry. Atd. Snahou autorů je zde tedy jednoznačně to, aby děti už od počátku přirozeně nabyly vědomí, že díky matematice si lze něco "spočítat"; ne tedy pouze správně uspořádat vztahy mezi abstraktními čísly či v horším případě dokonce pouze konkrétními symboly číslic. Už od počátků se předvádějí situace, ve kterých je výpočet nutný pro správné rozhodnutí o dalších krocích či pro správné pochopení situace samotné. Navíc se dětem matematika představuje jako obor veskrze praktický, aplikovaný. Úkoly jsou přehledně označeny funkčními grafickými značkami (květina, sluníčko, psací pero), umožňujícími snadnou orientaci na stránce. Témata jsou pro pedagoga drobným písmem komentována v zápatí stránky. Pracujete-li se zevrubnou Příručkou k vyučování čtení, psaní a literatuře v prvním ročníku základní školy, jistě oceníte, že podobnou "kuchařku" připravuje PaedDr. Mikulenková i pro matematiku na prvním stupni. Publikace: Matematické minutovky pro 1. ročník - 1. díl - Josef Molnár;Hana Mikulenková. Dvoubarevný pracovní sešit obsahuje na 32 stranách řadu cvičení a

úkolů, které upevňují matematické dovednosti, osvojování

očekávaných výstupů a rozvíjení klíčových kompetencí. Zadání

zdaleka nevycházejí pouze z čísel, množství z nich operuje s

obrázky. Děti počítají, vybarvují, spojují nebo i samy kreslí

předměty, doplňují číselné řady atp. Publikace: Matematické minutovky pro 1. ročník - 1. díl - Josef Molnár;Hana Mikulenková. 1. díl pracovního sešitu pro 1. třídu se zaměřuje na počítání do 5 (Schvalovací doložka MŠMT: č.j. MSMT-60/2012-22)


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.