Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jindřich Vocelka: Písemky z matematiky gymnázia

Knihy

Jindřich Vocelka: Písemky z matematiky gymnázia

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Databáze úloh ve dvou rovnocenných variantách A a B je podkladem k sestavování desetiminutovek i souhrnných písemek a testů. Kniha navazuje na úspěšný titul A. Halouzky PÍSEMKY z matematiky SŠ. Zatímco Halouzkovy "písemky" odpovídají základní úrovni připravovaných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jindřich Vocelka: Písemky z matematiky gymnázia koupíte i tady

Specifikace Jindřich Vocelka: Písemky z matematiky gymnázia

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 137 Kč

Kniha navazuje na úspěšný titul A. Halouzky PÍSEMKY z matematiky SŠ. Zatímco Halouzkovy "písemky" odpovídají základní úrovni připravovaných státních maturit, PÍSEMKY z matematiky gymnázia jsou koncip ... a dál?

Produkt Jindřich Vocelka: Písemky z matematiky gymnázia

Jindřich Vocelka: Písemky z matematiky gymnázia - parametry

Název produktu: Jindřich Vocelka: Písemky z matematiky gymnázia
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 137 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 62 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Databáze úloh ve dvou rovnocenných variantách A a B je podkladem k sestavování desetiminutovek i souhrnných písemek a testů.

Kniha navazuje na úspěšný titul A. Halouzky PÍSEMKY z matematiky SŠ. Zatímco Halouzkovy "písemky" odpovídají základní úrovni připravovaných státních maturit, PÍSEMKY z matematiky gymnázia jsou koncipovány tak, aby připravily studenty k maturitě vyšší úrovně.

V souladu s novým pojetím výuky jsou v úvodu každého tématu vyjmenovány kompetence, jejichž osvojení mají jednotlivé úlohy ověřit. Všechny úlohy jsou uvedeny ve dvou srovnatelných variantách A a B, ve výsledcích jsou naznačeny i dílčí kroky řešení a mezivýsledky.

Ačkoli je sbírka určena především učitelům gymnázií k tvorbě prověrek a testů, je velmi vhodná i jako rozšiřující materiál do výuky matematiky na SŠ a ve výběrových seminářích.

Sbírku tak mohou využívat učitelé i studenti všech typů středních škol.

Recenze učebnice:

To, že matematických úloh a příkladů není nikdy dost, potvrdí každý vyučující tomuto předmětu, ba dokonce i student, kterého čeká náročnější zkouška nebo písemný test.

V roce 2005 vyšla sbírka Písemky z matematiky SŠ. Její autor A. Halouzka zpracoval učivo matematiky, které rozsahem i obsahem odpovídá standardům tohoto vyučovacího předmětu platným pro většinu typů střední školy. Zjednodušeně se dá říci, že se jedná o učivo, jehož osvojení bude ověřovat státní část maturitní zkoušky, v dokumentech označovaná jako M1. Tato publikace analogicky zpracovává jednak učivo odpovídající profilové části maturitní zkoušky, tj. M2, a také ta témata, která jsou v dokumentech MŠMT ČR označována jako doporučená. Najdete zde tedy opět dvojice úloh otevřených i uzavřených, které obsahově i obtížností spolu korespondují. Jsou to však již úlohy náročnější, některé z nich mají problémový charakter.

Ke každému tématu je připojeno i řešení všech příkladů, což zpravidla není jen „holý“ výsledek, jsou naznačeny dílčí kroky postupu a jejich výstupy. To proto, aby uživatel-vyučující, který se připravuje na vyučovací hodinu, okamžitě mohl posoudit, jak je úloha numericky, tudíž i časově náročná, co řešitele „čeká“, co by jej mohlo zaskočit. Pokud je uživatelem žák, může si najít, pokud akceptoval publikací navržený postup a jeho výsledek se závěrem řešení nesouhlasí, v které části pravděpodobně chyboval. Tentokrát není připojen návrh bodovacího hodnocení jednotlivých úloh, a to proto, že v programech jednotlivých středních škol má matematika rozdílné postavení, tudíž i hodnocení obtížnosti úlohy je relativní. V rámečcích jsou uvedeny kompetence, jejichž osvojení má test ověřit. Písemky z matematiky gym. - Scientia - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu matná - 128 str. - ISBN: 80-86960-19-6 - Kniha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.