Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce

Knihy

Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce

Hodnocení: 1x
  • 3.5

   Reprezentativní výbor z díla jednoho z nejvýznamnějších duchovních učitelů současnosti (1895-1986), vydaný ke 100. výročí jeho narození, sestavil K. Krishnamurthy. Životopisnou studii napsala Radhika Herzberger. Přeložil a dalšími poznámkami opatřil Tomáš Štanzel. Kniha je souborem textů, zaměřených k celkovému ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce koupíte i tady

Specifikace Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 197 Kč

Reprezentativní výbor z díla jednoho z nejvýznamnějších duchovních učitelů 20. století (1895-1986), vydaný ke 100. výročí jeho narození. Kniha je souborem textů, zaměřených k celkovému obeznámení s ži ... a dál?

Produkt Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce

Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce - parametry

Název produktu: Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 197 Kč
Maximální cena: 259 Kč
Ušetríte až: 62 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

   Reprezentativní výbor z díla jednoho z nejvýznamnějších duchovních učitelů současnosti (1895-1986), vydaný ke 100. výročí jeho narození, sestavil K. Krishnamurthy. Životopisnou studii napsala Radhika Herzberger. Přeložil a dalšími poznámkami opatřil Tomáš Štanzel. Kniha je souborem textů, zaměřených k celkovému obeznámení s životem a učením J. Krishnamurtiho. Výběr byl proveden tak, aby se týkal situací běžného života, jakým každý z nás musí denně čelit. Současně byl brán zřetel na to, aby byl dobře patrný Krishnamurtiho osobitý přístup k jejich řešení. Jsou zde charakteristické ukázky téměř ze všech oblastí Krishnamurtiho činnosti, tj. veřejné přednášky, odpovědi na otázky, vlastní psané dílo, rozhovory, ukázky z deníku, dopisy, diskuse a dialogy, v nichž Krishnamurti vyjadřoval svůj postoj k životu. Časově pokrývají nejdůležitější období jeho působení, tj. roky 1948-1983. Antologie ukazuje v plné šíři skryté kořeny problémů člověka: zdeformované myšlení, které si samo vytváří

různé strachy, frustrace a konflikty. K řešení všech problémů je proto nutné skutečné porozumění, tj. poznání pravdy a poznání vlastní psychiky. K poznání sebe sama je potřebná stálá pozornost, stálé uvědomování si všech svých duševních hnutí. A tímto uvědoměním je pak možné dojít až k vlastní radikální transformaci, opravdové vnitřní revoluci Krishnamurti vždy říkal, že pravda je za vším, co je lidský rozum schopen obsáhnout, za vším, co je známé, vyjádřené nebo jenom v představách, a že první krok při hledání pravdy je současně krokem posledním. Nemáme-li zaostávat, musíme stále začínat znovu; všichni jsme tedy začátečníci na cestě životem. A v tomto smyslu je tato kniha určena skutečně pro každého (V původním anglickém vydání má kniha název Krishnamurti for Beginners, tj. „Krishnamurti pro začátečníky".) Krishnamurtiho racionální přístup - jenž se nezakládá na žádném náboženském systému ani na nějaké víře, ale naopak proti nim ostře vstupuje - zaznamenal velký úspěch v moderním západním světě a ovlivnil i

mnohé významné osobnosti, mj. fyziky Davida Bohma a Fritjofa Capru, biologa Ruperta Sheldrakea a spisovatele Aldouse Huxleyho. Jiddu Krishnamurti. Rozebráno. Reprezentativní výbor přednášek a textů jednoho z nejvýznamnějších duchovních učitelů současnosti. Brož., foto, 248 str.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.