Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen English in Mind 2nd Edition Starter Level - Student's Book + DVD-ROM

Učebnice/Odborná literatura

English in Mind 2nd Edition Starter Level - Student's Book + DVD-ROM

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Shrnutí:This second edition updates a course which has proven to be a perfect fit for classes the world over. Engaging content and a strong focus on grammar and vocabulary combine to make this course a hit with both teachers and students. Pop - Herbert Puchta; Jeff Stranks. This second edition updates a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78199

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? English in Mind 2nd Edition Starter Level - Student's Book + DVD-ROM koupíte i tady

Specifikace English in Mind 2nd Edition Starter Level - Student's Book + DVD-ROM

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 282 Kč

This second edition updates a course which has proven to be a perfect fit for classes the world over. Engaging content and a strong focus on grammar and vocabulary combine to make this course a hit wi ... a dál?

Produkt English in Mind 2nd Edition Starter Level - Student's Book + DVD-ROM

English in Mind 2nd Edition Starter Level - Student's Book + DVD-ROM - parametry

Název produktu: English in Mind 2nd Edition Starter Level - Student's Book + DVD-ROM
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 282 Kč
Maximální cena: 446 Kč
Ušetríte až: 164 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Shrnutí:This second edition updates a course which has proven to be a perfect fit for classes the world over. Engaging content and a strong focus on grammar and vocabulary combine to make this course a hit with both teachers and students. Pop - Herbert Puchta; Jeff Stranks. This second edition updates a course which has proven to be a

perfect fit for classes the world over. Engaging content and a

strong focus on grammar and vocabulary combine to make this course

a hit with both teachers and students. Popular course features have

been refreshed with new content, including the imaginative reading

and listening topics, 'Culture in Mind', and 'Everyday English'

sections. New for the second edition is a DVD-ROM with the Starter

Level Student's Book containing games, extra exercises and videos

featuring the photostories' characters as well as a 'Videoke'

record-yourself function. There is a full 'Vocabulary bank' at the

back of the book which expands upon lexical sets learned in the

units. Publikace: Shrnutí:This second edition updates a course which has proven to be a perfect fit for classes the world over. Engaging content and a strong focus on grammar and vocabulary combine to make this course a hit with both teachers and students. Pop - Herbert Puchta; Jeff Stranks. Učebnice English in Mind Starter Level s DVD   Učebnicová řada English in Mind Speciálně dospívající mládeži je určen tento celosvětově uznávaný 6dílný kurz. Všechny aspekty jazyka jsou zde v naprosté rovnováze s jasným cílem: udržet zájem studentů a motivovat je při výuce. Jazyk vycházející z každodenního života teenagerů literatura, slovní zásoba i nejčastější chyby jsou koncipovány tak, aby ukázaly angličtinu v reálném životě mladých lidí. Až 180 vyučovacích hodin z běžných 8090 hodin výuky lze výuku významně rozšířit. On-line pracovní sešity s automatickým vyhodnocováním cvičení a domácí přípravy. Testmaker CD-ROM pro vytváření vlastních testů. Slovníčky k dílům Starter a L1.   Více informací a ukázkové stránky na www.cambridge.org/englishinmind   English in Mind Starter (2nd Edition) Student´s Book with DVD-ROM - Kolektiv English in Mind Second edition comes with a range of flexible components, designed to engage students and support teachers. z kategorie Knihy | Učebnice | Cizí jazyky | Anglický jazyk | Učebnice pro SŠ | English in Mind od naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Učebnice anglického jazyka pro střední školy. Nová řada učebnice anglického jazyka pro střední školy. Učebnice má celkem 16 lekcí uspořádaných do čtyř sekvencí. Lekce a témata jsou vybírána tak, aby studenty zaujali a motivovali ke spolupráci a ke studiu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.