Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen David Voda, Reinhold J. Fäth: Aenigma / Sto let antroposofického umění

Knihy naučná literatura

David Voda, Reinhold J. Fäth: Aenigma / Sto let antroposofického umění

Hodnocení: 1x
  • 4

Aenigma / Sto let antroposofického umění - Reinhold J. Fäth, David Voda . Zdálo by se, že dějiny umění 20. století každé větší umělecké hnutí fakticky popsaly a chronologicky zařadily. To, že teosofka a antroposofka Hilma af Klintová v posledních letech otřese kodifikovanými dějinami abstraktního umění však téměř ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88483
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? David Voda, Reinhold J. Fäth: Aenigma / Sto let antroposofického umění koupíte i tady

Specifikace David Voda, Reinhold J. Fäth: Aenigma / Sto let antroposofického umění

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 1 214 Kč

Monografie vedle studií o antroposofickém umění představuje 125 tvůrců, kteří se mezi lety 1913–2013 pohybovali v mnoha oblastech od malířství, sochařství, grafiky, uměleckého řemesla a designu. ... a dál?

Produkt David Voda, Reinhold J. Fäth: Aenigma / Sto let antroposofického umění

David Voda, Reinhold J. Fäth: Aenigma / Sto let antroposofického umění - parametry

Název produktu: David Voda, Reinhold J. Fäth: Aenigma / Sto let antroposofického umění
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 214 Kč
Maximální cena: 1 521 Kč
Ušetríte až: 307 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Aenigma / Sto let antroposofického umění - Reinhold J. Fäth, David Voda . Zdálo by se, že dějiny umění 20. století každé větší umělecké hnutí fakticky popsaly a chronologicky zařadily. To, že teosofka a antroposofka Hilma af Klintová v posledních letech otřese kodifikovanými dějinami abstraktního umění však téměř nikdo nepředpokládal. Ovšem af Klintová byla jen malou částí velkého uměleckého hnutí, jež celosvětově poprvé ozřejmuje tato monografie. Jeho počátky jsou spjaty s Mnichovem a Stuttgartem (1907–1913), především však s Dornachem u Basileje, kde roku 1913 vznikla reformní umělecká kolonie kolem stavby prvního Goetheana. Na prahu světového konfliktu se do ní uchýlily ezoterně orientované kulturní elity ze západní i východní Evropy, Skandinávie i Ruska, aby následovaly Rudolfa Steinera, charismatického rakouského filozofa, přírodovědce, pedagoga, architekta a redesignéra světa. Monografie vedle studií o antroposofickém umění představuje 125 tvůrců, kteří se mezi lety 1913–2013 pohybovali v mnoha oblastech od malířství, sochařství, grafiky, uměleckého řemesla a designu, textilního umění, tvorby hraček, krásné a dětské knihy a samizdatu až po architekturu, scénografii, eurytmii, poezie a moderní hudbu. Ano, existují dosud nevyslovené a neprobádané – akademickou obcí zamlčené – dějiny antroposofického umění evropského formátu. Aenigma / Sto let antroposofického umění - Reinhold J. Fäth, David Voda od nakladatelství Arbor vitae v kategorii Knihy | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.