Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen CHBECK ŘÍMSKÁ ÚMLUVA. NAŘÍZENÍ ŘÍM I. KOMENTÁŘ

Knihy

CHBECK ŘÍMSKÁ ÚMLUVA. NAŘÍZENÍ ŘÍM I. KOMENTÁŘ

Hodnocení: 1x
  • 4

Systém tzv. Římských instrumentů, tj. Římské úmluvy, Nařízení Řím I a Řím II, představuje pomyslnou páteř kolizní části evropského mezinárodního práva soukromého a z podstatné části nahrazuje ve své aplikaci národní předpisy členských zemí EU, a to nikoliv jen ve vztazích mezi subjekty z těchto států. Jde o úpravu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83701

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace CHBECK ŘÍMSKÁ ÚMLUVA. NAŘÍZENÍ ŘÍM I. KOMENTÁŘ

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 2 542 Kč

Publikace: Římská úmluva-Nařízení Řím I.-I.,II.díl - Bělohlávek J.Alexander. Publikace: Římská úmluva-Nařízení Řím I.-I.,II.díl - Bělohlávek J.Alexander. ... a dál?

Produkt CHBECK ŘÍMSKÁ ÚMLUVA. NAŘÍZENÍ ŘÍM I. KOMENTÁŘ

CHBECK ŘÍMSKÁ ÚMLUVA. NAŘÍZENÍ ŘÍM I. KOMENTÁŘ - parametry

Název produktu: CHBECK ŘÍMSKÁ ÚMLUVA. NAŘÍZENÍ ŘÍM I. KOMENTÁŘ
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 2 542 Kč
Maximální cena: 3 748 Kč
Ušetríte až: 1 206 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Systém tzv. Římských instrumentů, tj. Římské úmluvy, Nařízení Řím I a Řím II, představuje pomyslnou páteř kolizní části evropského mezinárodního práva soukromého a z podstatné části nahrazuje ve své aplikaci národní předpisy členských zemí EU, a to nikoliv jen ve vztazích mezi subjekty z těchto států. Jde o úpravu univerzální, která se v případě smluvních a mimosmluvních závazků s mezinárodním prvkem uplatní (až na výjimky) v jednotlivých členských státech EU vždy, t j. i ve vztahu k zemím jiným, než členským. Nařízení Řím I nyní začíná postupně nahrazovat ve své aplikaci Římskou úmluvu, jíž je ČR vázána od 1. července 26, a to u smluv uzavřených od 17. prosince 29. Překládaná publikace je velmi podrobným výkladem jak k Římské úmluvě, tak k Nařízení Řím I a svým způsobem zpracování jde fakticky o prvý podrobný komentář sui generis k Nařízení Řím I v Evropské unii vydávaný právě ve chvíli, kdy lze s praktickou aplikací této úpravy počítat. Jednotlivé otázky, včetně praktických, jsou pojednávány ve velmi širokém rámci související úpravy jak mezinánotrodního (evropského) práva soukromého, tak často i navazující úpravy hmotněprávní, tuzemské i zahraniční. Publikace je doprovázena rozsáhlým věcným rejstříkem a podrobnou bibliografií. Současně je zde citováno více než 18 soudních a jiných rozhodnutí jak z České republiky, tak především ze zahraničí, včetně širokého spektra judikatury Soudního dvora Evropských společenství. Přílohou kmenové části komentáře k oběma nástrojům (úmluvě i nařízení) jsou překlady více než dvou desítek národních úprav mezinárodního práva soukromého (kolizního) pro oblast smluvních závazkových vztahů evropských zemí. Vzhledem k explozi civilněprávních vztahů s nadnárodním prvkem (ať již mezinárodním či komunitárním) lze předpokládat, že se bude jednat o praktickou publikaci pro každého, kdo přichází do styku se smluvní problematikou v nadnárodním měřítku. Jde proto o publikaci s širokou využitelností u velké části tuzemské justice, ale i u jiných právnických profesí, zejména pak v advokacii, v praxi notářské, exekutorské, rozhodcovské, ale ve i ve státní správě a samozřejmě rovněž ve výuce na vysokých školách. Svým zpracováním představuje tak publikace nejen praktickou pomůcku, nýbrž i materiál využitelný při studiu evropského a mezinárodního práva soukromého. (komentář v širších souvislostech evropského a mezinárodního práva soukromého : vydání k 17.12.2009) Publikace: Římská úmluva-Nařízení Řím I.-I.,II.díl - Bělohlávek J.Alexander. Publikace: Římská úmluva-Nařízení Řím I.-I.,II.díl - Bělohlávek J.Alexander.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.