Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Český jazyk 9 pro základní školy

Knihy

Český jazyk 9 pro základní školy

Hodnocení: 1x
  • 4

Tato učebnice je závěrečnou částí ucelené řady učebnic pro výuku českého jazyka na druhém stupni ZŠ a v nižších ročnících víceletých gymnázií. Svým pojetím a strukturou vychází z tradice české školy, plně však splňuje požadavky rámcových vzdělávácích programů základního ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Český jazyk 9 pro zákla..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Český jazyk 9 pro základní školy koupíte i tady

Specifikace Český jazyk 9 pro základní školy

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 103 Kč

Základní obsah učiva: Jazyk Zvuková stránka jazyka, věty, psaní a výslovnost slov přejatých Tvoření slov a pravopis Význam slova Tvarosloví Skladba věty Věta dvojčlenná, jednočlenná Věra a souvětí Sloh a komunikace Slohové postupy a )tvary ... a dál?

Produkt Český jazyk 9 pro základní školy

Český jazyk 9 pro základní školy - parametry

Název produktu: Český jazyk 9 pro základní školy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 103 Kč
Maximální cena: 168 Kč
Ušetríte až: 65 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Tato učebnice je závěrečnou částí ucelené řady učebnic pro výuku českého jazyka na druhém stupni ZŠ a v nižších ročnících víceletých gymnázií.

Svým pojetím a strukturou vychází z tradice české školy, plně však splňuje požadavky rámcových vzdělávácích programů základního vzdělávání.

Učebnice má schvalovací doložku MŠMT.

Recenze učebnice:

učebnice českého jazyka pro 9. ročník plynule navazuje na učebnice českého jazyka pro 6. 7. a 8. ročník. Při jejím zpracování jsme sledovali obdobné cíle jako v nižších ročnících; chceme vás nejen seznámit se základy české mluvnice a nauky o slově a o stylu, prohloubit vaše pravopisné znalosti, ale především usilujeme o to, abyste si uvědomili, že v různých textech, ať už psaných, nebo mluvených, je důležité vhodně užívat různé jazykové prostředky.

Dobrá znalost našeho jazykového systému je sice chvályhodná, ale neméně významné pro náš osobní život je rovněž to, abychom si uvědomovali, k jakým účelům jazykové prostředky užíváme, jestli umíme naše myšlenky vhodně formulovat, jestli nám naši partneři rozumějí, zda je dokážeme o našich záměrech přesvědčit, získat si je, nebo naopak – což bývá obzvláště obtížné – jestli umíme vhodně vyjádřit svůj nesouhlas s jejich chováním, aniž bychom se jich dotkli nebo je urazili, a přesvědčit je, že právě náš postoj je správný.

Dovednost vyjadřovat se srozumitelně, přesně, přiměřeně okolnostem, za kterých komunikace probíhá, je spjata s nejrůznějšími jazykovědnými oblastmi; týká se nejen znalostí pravopisných, ale také vhodné volby slov, umění formulovat přehledně větné konstrukce i nejrůznějších textových vzorců; jak co nejlépe napsat žádost, inzerát nebo odpověď na něj, připravit si výklad, co uvádět v charakteristice, jak se naučit vyhledávat podstatné informace, jak poznat, když chce někdo námi neoprávněně manipulovat, a jak se tomu bránit apod.

Cestu k tomu vám chceme naznačit nejen prostřednictvím poučení, ale i formou nejrůznějších cvičení. Ta, která jsou označena sovičkou, nejsou ke klasifikaci určena; chtějí vás pouze upozornit na některé zajímavosti nebo vás vést k samostatnému uvažování o jednotlivých jazykových jevech.

Na závěr kapitol je připojeno několik úkolů, jejichž cílem je ověřit, zda jste probíranému učivu porozuměli a zda dokážete nabyté vědomosti užít (např. při výuce cizího jazyka). To vám naznačí i připojené bodové ohodnocení.

Učebnici doplňuje pracovní sešit. Přináší nejen řadu praktických úkolů, ale ověřuje i vaše znalosti teoretické ( např. do jaké míry jste porozuměli poučení o jednotlivých jazykových jevech). Publikace: Český jazyk 9 pro základní školy - Učebnice (RVP) - Eva Hošnová;Kolektiv. Základní obsah učiva:

Jazyk

Zvuková stránka jazyka, věty, psaní a výslovnost slov přejatých

Tvoření slov a pravopis

Význam slova

Tvarosloví

Skladba věty

Věta dvojčlenná, jednočlenná

Věra a souvětí

Sloh a komunikace

Slohové postupy a )tvary užívané v různých komunikačních situacích Publikace: Český jazyk 9 pro základn


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.