Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Změny jednání seniorů

Knihy

Změny jednání seniorů

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Ideální stáří v relativním tělesném zdraví a při zachování duševní svěžesti, čilosti a radosti je dopřáno asi mnohem menšímu počtu jedinců, než je těch, kteří jsou obtěžováni různými tělesnými a duševními potížemi, od menších, jako jsou bolesti různých kloubů, až po velká trápení vážných tělesných nemocí a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Změny jednání seniorů koupíte i tady

Specifikace Změny jednání seniorů

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 188 Kč

Ideální stáří v relativním tělesném zdraví a při zachování duševní svěžesti, čilosti a radosti je dopřáno asi mnohem menšímu počtu jedinců, než je těch, kteří jsou obtěžováni různými tělesnými a dušev ... a dál?

Produkt Změny jednání seniorů

Změny jednání seniorů - parametry

Název produktu: Změny jednání seniorů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 188 Kč
Maximální cena: 310 Kč
Ušetríte až: 122 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Ideální stáří v relativním tělesném zdraví a při zachování duševní svěžesti, čilosti a radosti je dopřáno asi mnohem menšímu počtu jedinců, než je těch, kteří jsou obtěžováni různými tělesnými a duševními potížemi, od menších, jako jsou bolesti různých kloubů, až po velká trápení vážných tělesných nemocí a konečně i duševních poruch. K závažnému trápení patří duševní poruchy s úpadkem intelektu a paměti doprovázené nejrůznějšími psychickými poruchami. Tato publikace, určená především praktickým lékařům a použitelná i pro blízké osoby postižených s rozvíjející se demencí, může rozhodujícím způsobem přispět k ulehčení osudu postižených osob. Autoři jasně a přehledně probírají všechny aspekty včasné a co nejranější diagnózy nastupující demence, její farmakologické a behaviorální léčby a všech četných opatření, která mohou zlepšit kvalitu života postižených a co nejvíce prodloužit jejich setrvání v obvyklém životním prostředí a vztazích, a zároveň ulehčují zátěž pečujících osob. Obsah: Předmluva I. Změny jednání seniorů (Vladimír Pidrman) 1. Úvod 2. Konsenzus BPSD 2.1. Behaviorální symptomy 2.2. Psychologické (psychiatrické) symptomy BPSD 3. Etiologie a patogeneze BPSD 3.1. Genetické a neurobiologické faktory BPSD 3.2. Psychologické a sociální faktory 4. Role nejbližších příbuzných nebo pečovatelů 5. Posuzování BPSD 6. Léčba BPSD 6.1. Behaviorální léčba BPSD 6.2. Farmakologická léčba BPSD 7. Závěry 7.1. Zásady terapeutické intervence při výskytu BPSD 7.2. Zásady správné farmakoterapie BPSD 8. Kazuistiky Psychiatrická intervence až v okamžiku psychotických příznaků K intervenci vede až somatické ohrožení Zanedbání pooperační péče o CNS a nesprávná terapie poruch chování Nesprávný postup v operačním období Užití kognitiva a antipsychotika při léčbě BPSD Správný postup rodiny i lékaře Správný postup při závažných BPSD Úprava insomnie v rámci BPSD Souhrnné ponaučení z kazuistik II. Diagnostika demencií (Eduard Kolibáš) 9. Úvod 10. Zmeny psychických funkcií v starobe 11. Definícia a príznaky demencií 11.1. Porucha kognitívnych funkcií 11.2. Behaviorálne (nekognitívne, pridružené, behaviorálne a psychologické) príznaky 11.3. Neurologické (motorické) príznaky demencií 11.4. Porucha funkčnej kapacity a samostatnosti 12. Demencia a »delírium« 13. Vyšetrovacie metódy 14. Klasifikácia demencií 15. Najdôležitejšie typy demencií 15.1. Primárne degeneratívne demencie 15.2. Sekundárne demencie 16. Diagnostika demencií Prílohy Použitá a doporučená literatura Rejstřík Autoři: doc. MUDr. Vladimír Pidrman, Ph.D. Univerzita Palackého v Olomouci, Lékařská fakulta a Fakultní nemocnice, Psychiatrická klinika doc. MUDr. Eduard Kolibáš, Ph.D. Univerzita Komenského v Bratislavě, Lékařská fakulta a Fakultní nemocnice, Psychiatrická klinika Předmluva: prof. MUDr. Petr Zvolský, DrSc. Univerzita Karlova v Praze, 1. lékařská fakulta a Všeobecná fakultní nemocnice, Psychiatrická klinika Autor knihy Vladimír Pidrman, Eduard Kolibáš, Vydavatelstvo Galén, Kniha,2005


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.