Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Zdeněk Petráň, Michal Lutovský: Slavníkovci

Knihy osobnosti a fakta

Zdeněk Petráň, Michal Lutovský: Slavníkovci

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Nový pohled na historii rodu koriguje předchozí pojetí Slavníkovců jako dávné samostatné kmenové aristokracie. Autoři zastávají současný náhled českého dějepisectví. Na základě studia písemných pramenů a výsledků archeologických výzkumů předkládají nový pohled na události v Čechách 10. století. Přikládají jiný význam ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Petráň, Michal Lutovský: Slavníkovci koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Petráň, Michal Lutovský: Slavníkovci

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 149 Kč

Dvojice autorů, první archeolog a historik, druhý numismatik, poutavě popisuje, jak z několika stručných zmínek v dobových pramenech postupně narůstal a stále košatěl příběh údajně „konkurenčního“ kní ... a dál?

Produkt Zdeněk Petráň, Michal Lutovský: Slavníkovci

Zdeněk Petráň, Michal Lutovský: Slavníkovci - parametry

Název produktu: Zdeněk Petráň, Michal Lutovský: Slavníkovci
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 149 Kč
Maximální cena: 271 Kč
Ušetríte až: 122 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Nový pohled na historii rodu koriguje předchozí pojetí Slavníkovců jako dávné samostatné kmenové aristokracie. Autoři zastávají současný náhled českého dějepisectví. Na základě studia písemných pramenů a výsledků archeologických výzkumů předkládají nový pohled na události v Čechách 10. století. Přikládají jiný význam událostem dříve zásadním (vyvraždění Slavníkovců na Libici). Sledují osudy skutečných i domnělých osob slavníkovské historie, z archeologického hlediska rozebírají místa spjatá s historií rodu (Libice, Malín a obranné hrady). Velkou pozornost věnují i českému mincovnictví té doby a vyvozují z archeologických nálezů slavníkovských mincí a z rozboru jejich vzhledu nové závěry. Souběžně sledují aktivity Přemyslovců, zejména Boleslava I. Doplněno fotografiemi, mnoha nákresy, obsáhlými poznámkami a důkladnou bibliografií. Počet stran: 173, obrázky, fotografie, plánky. Vynikající stav. Slavníkovci - mýtus českého dějepisectví - Michal Lutovský, Zdeněk Petráň. Dvojice autorů, první archeolog a historik, druhý numismatik, poutavě popisuje, jak z několika stručných zmínek v dobových pramenech postupně narůstal a stále košatěl příběh údajně „konkurenčního“ knížecího rodu Přemyslovců, jeho strmého vzestupu a náhlého pádu. Střízlivé a objektivní revizi podrobují nejen výklad nečetných písemných pramenů, ale rovněž dosavadní archeologické výzkumy včetně slavníkovského mincovnictví. Slavníkovci - mýtus českého dějepisectví - Michal Lutovský, Zdeněk Petráň od nakladatelství Libri v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.