Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Zdeněk Neubauer: O počátku, cestě a znamení časů

Knihy

Zdeněk Neubauer: O počátku, cestě a znamení časů

Hodnocení: 1x
  • 3.5

V roce 2009 uplyne 200 let od narození Charlese Darwina. Rozhoří se další kolo konfliktu mezi kreacionisty a evolucionisty. Nebude se jednat jenom o biologii či vědeckou pravdu, ale o způsob, jak vnímáme svět a jak s ním v čase přicházejících změn zacházíme. Biologie, jednooký stvořitel, získala schopnost dotvářet a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
O počátku, cestě a znam..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Neubauer: O počátku, cestě a znamení časů koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Neubauer: O počátku, cestě a znamení časů

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 220 Kč

Kniha obsahuje rozhovory se Zdeňkem Neubauerem a řadu doposud nepublikovaných esejí a úvah na téma evoluce, vztah vědy a pavědy, ... ... a dál?

Produkt Zdeněk Neubauer: O počátku, cestě a znamení časů

Zdeněk Neubauer: O počátku, cestě a znamení časů - parametry

Název produktu: Zdeněk Neubauer: O počátku, cestě a znamení časů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 220 Kč
Maximální cena: 397 Kč
Ušetríte až: 177 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

V roce 2009 uplyne 200 let od narození Charlese Darwina. Rozhoří se další kolo konfliktu mezi kreacionisty a evolucionisty. Nebude se jednat jenom o biologii či vědeckou pravdu, ale o způsob, jak vnímáme svět a jak s ním v čase přicházejících změn zacházíme. Biologie, jednooký stvořitel, získala schopnost dotvářet a replikovat živé tvory. Tím se stala ekonomickou silou, politickým problémem a dokonce poněkud náboženskou institucí. Současná věda lépe zvládá odborné a technologické problémy, než přemýšlení o světě – tedy své etické a filosofické prostředí, o kterém pojednává tato kniha. Neubauerovy texty mají tu vlastnost, že mění člověka. Čteme je a promýšlíme, docházíme k nějakému bodu na okraji světa, jdeme ještě kousek dál do zásvětí a odtud si svět prohlížíme jako hodinář, který orloj otevřel zezadu a teď konečně vidí, jak se sestaven, zatímco venku chodí turisté, otáčejí se hodinové ručičky a tomu všemu laskavě kynou dřevění apoštolové. Nová kniha Zdeňka Neubauera obsahuje například

následující texty: Poušť a les aneb Dvojí pramen metafyziky, Muže a ženu stvořil je, Zachraňte jevy aneb Chvála bláznovství, Aut Moses aut Darwin? Vývoj versus stvoření. Doplňují ji i podnětné rozhovory: Věda proti pavědám, Odnaučili jsme se rozumět symbolům, proto nám začali vládnout, Kazit mládež a zvádět nové bohy. Knihu doprovázejí fotografie Hany Rysové a Tomáše Rullera. Publikace: O počátku, cestě a znamení časů - Úvahy o vědě a vědění - Zdeněk Neubauer. Kniha obsahuje rozhovory se Zdeňkem Neubauerem a řadu doposud

nepublikovaných esejí a úvah na téma evoluce, vztah vědy a pavědy,

... Publikace: O počátku, cestě a znamení časů - Úvahy o vědě a vědění - Zdeněk Neubauer. O POČÁTKU, CESTĚ A ZNAMENÍ ČASŮ - Kolektiv z kategorie Knihy | Odborná literatura | Přírodní vědy | Biologie, evoluce od --- Neznámé nakladatelství --- naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.