Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Zdeněk Neubauer, Jiří Fiala: Střetnutí paradigmat a řád živé skutečnosti

Knihy naučná literatura

Zdeněk Neubauer, Jiří Fiala: Střetnutí paradigmat a řád živé skutečnosti

Hodnocení: 1x
  • 4

„Skutečnost není nehybné, parmenidovské jedno, není metafyzické povahy bez času a beze změny. Skutečnost je drama, tj. děj, otevřený příběh. Nelze ji proto ztotožnit se soustavou poznatků, alespoň ne s takovou, která by byla konečná, uzavřená a definitivní. Není také možné způsob, kterým byly tyto poznatky získány, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Střetnutí paradigmat a ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Neubauer, Jiří Fiala: Střetnutí paradigmat a řád živé skutečnosti koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Neubauer, Jiří Fiala: Střetnutí paradigmat a řád živé skutečnosti

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 243 Kč

Kniha zkoumá nová paradigmata v současné biologii a do hloubky se zabývá přínosem vědců jako jsou Richard Dawkins, Barbara McClintock, Adolf Portmann, D. Bohm, R. Sheldrake a G. Bateson. Posláním toho ... a dál?

Produkt Zdeněk Neubauer, Jiří Fiala: Střetnutí paradigmat a řád živé skutečnosti

Zdeněk Neubauer, Jiří Fiala: Střetnutí paradigmat a řád živé skutečnosti - parametry

Název produktu: Zdeněk Neubauer, Jiří Fiala: Střetnutí paradigmat a řád živé skutečnosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 243 Kč
Maximální cena: 342 Kč
Ušetríte až: 99 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

„Skutečnost není nehybné, parmenidovské jedno, není metafyzické povahy bez času a beze změny. Skutečnost je drama, tj. děj, otevřený příběh. Nelze ji proto ztotožnit se soustavou poznatků, alespoň ne s takovou, která by byla konečná, uzavřená a definitivní. Není také možné způsob, kterým byly tyto poznatky získány, prohlásit za jedině vědecký, jiné přístupy vylučující. Vědecké poznání je právo poznávané skutečnosti nikoli proto, že by se blížilo její konečné znalosti, nýbrž proto, že je samo součástí poznávané skutečnosti a natolik je její součástí. Vždyť věda sama je skutečným, tj. přirozeným procesem: poznání je činností živých, do času vsazených bytostí z masa a kostí. Každá činnost působí na skutečnost a sama je pod jejím vlivem. Lidé vybavení určitými vědomostmi se chovají jinak, mají jiné problémy a kladou jiné otázky, než lidé s jinými znalostmi. Proto i jejich poznávání je odlišné. To vede ke vzniku nesouměřitelných, neslučitelných pojetí skutečnosti – paradigmat, jejichž střetávání

tvoří hybnou sílu vývoje vědy a jejichž střída tvoří páteř dějin poznání. Jde však o skutečné dějiny.“ S tímto vědomím nám autoři knihy přibližují dílo šesti vědců a myslitelů, kteří nějakým způsobem vyčnívají z davu běžných „pracovníků vědy“. Richard Dawkins, Barbara McClintock, Adolf Portmann, David Bohm, Rupert Sheldrake a Gregory Bateson nepředstavují hlavní proud vědy, avšak právě to umožňuje na jejich příbězích ilustrovat fascinující pohyb dějin poznání v nedávné době. Střetnutí paradigmat aneb řád živé skutečnosti - Zdeněk Neubauer, Jiří Fiala od authora Zdeněk Neubauer, Jiří Fiala a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Střetnutí paradigmat a řád živé skutečnosti - Jiří Fiala,Zdeněk Neubauer, Kniha zkoumá nová paradigmata v současné biologii a do hloubky se zabývá přínosem vědců jako jsou Richard Dawkins, Barbara McClintock, Adolf Portmann, D. Bohm, R. Sheldrake a G. Bateson. Posláním tohoto biologického exkursu našich úvah o problémech, které vyvstaly přírodním vědám v souvislosti s kybernetickou zkušeností, bylo ukázat, že požadavek radikální revoluce v biologickém myšlení není výstřelkem radikálů, přeceňujících význam některých okrajových jevů či nečekaných objevů, nýbrž že se jím, zcela v souladu se soudobým epistemologickým kontextem, ohlašují také v biologii - poslední pevnosti metafyzického mechanicismu - obdobné změny, které se již v ostatních oblastech lidské poznávací i tvůrčí praxe přirozeně prosazují a mění tak jak naše chápání skutečnosti, tak naše sebepochopení, aniž si to sami uvědomujeme. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Přírodní vědy | Biologie, evoluce od Malvern naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.