Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Zdeněk Nešpor: Děkuji za bolest...

Učebnice/Odborná literatura

Zdeněk Nešpor: Děkuji za bolest...

Hodnocení: 1x
  • 4

Děkuji za bolest... – Náboženské prvky v české folkové hudbě 60.–80. let - Zdeněk Nešpor . Zdeněk R. Nešpor ve své knize Děkuji za bolest… pojednává o české folkové hudbě 60.–80. let minulého století. Nepřináší v ní přitom souhrnné dějiny žánru z pohledu historika populární hudby, ani literární analýzu písňových ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zdeněk Nešpor: Děkuji za bolest... koupíte i tady

Specifikace Zdeněk Nešpor: Děkuji za bolest...

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 229 Kč

Zdeněk R. Nešpor ve své knize Děkuji za bolest… pojednává o české folkové hudbě 60.–80. let minulého století. Nepřináší v ní přitom souhrnné dějiny žánru z pohledu historika populární hudby, ani liter ... a dál?

Produkt Zdeněk Nešpor: Děkuji za bolest...

Zdeněk Nešpor: Děkuji za bolest... - parametry

Název produktu: Zdeněk Nešpor: Děkuji za bolest...
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 229 Kč
Maximální cena: 304 Kč
Ušetríte až: 75 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Děkuji za bolest... – Náboženské prvky v české folkové hudbě 60.–80. let - Zdeněk Nešpor . Zdeněk R. Nešpor ve své knize Děkuji za bolest… pojednává o české folkové hudbě 60.–80. let minulého století. Nepřináší v ní přitom souhrnné dějiny žánru z pohledu historika populární hudby, ani literární analýzu písňových textů z pohledu historika literatury, ale český folk – který považuje za jeden z našich nejvýznamnějších kulturních projevů daného období – pojednává způsobem v této oblasti u nás dosud zcela neobvyklým: folkovou hudbu a její posluchačské zázemí zkoumá z pohledu sociologie náboženství. Nejde mu přitom jen o vysledování a zhodnocení náboženských témat v písňových textech desítek pojednávaných autorů, ale o sociologické uchopení samé podstaty žánru. Kniha je tak v mnoha ohledech provokativní, ve svých hodnotících soudech neobvyklá, a lze jen očekávat, že vzbudí řadu polemických reakcí. Bylo by dobře, kdyby diskuse nad Nešporovou knihou oživila zájem o tento dnes pozapomínaný kulturní fenomén a přispěla k hlubšímu promýšlení hodnot, které české společnosti přinesl. Děkuji za bolest... – Náboženské prvky v české folkové hudbě 60.–80. let - Zdeněk Nešpor od nakladatelství Centrum pro studium demokracie v kategorii | Hobby | Hudba za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.