Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Zbyněk Revenda: Centrální bankovnictví

Knihy

Zbyněk Revenda: Centrální bankovnictví

Hodnocení: 1x
  • 4

Centrální banka představuje instituci, která tvoří v tržní ekonomice jeden z pilířů, na nichž je postavena existence zdravé měny a hladkého fungování finančního systému. Činnost centrální banky tedy není záležitostí pouze úzké skupiny odborníků. Naopak rozhodnutícentrální banky se významně promítají do jednání všech ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Centrální bankovnictví
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zbyněk Revenda: Centrální bankovnictví koupíte i tady

Specifikace Zbyněk Revenda: Centrální bankovnictví

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 532 Kč

Odborná publikace je věnována činnostem centrálních bank v tržních ekonomikách a navazujícím oblastem. Největší pozornost autor věnuje měnové politice, regulaci bank a dohledu nad nimi. Zabývá se měno ... a dál?

Produkt Zbyněk Revenda: Centrální bankovnictví

Zbyněk Revenda: Centrální bankovnictví - parametry

Název produktu: Zbyněk Revenda: Centrální bankovnictví
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 532 Kč
Maximální cena: 769 Kč
Ušetríte až: 237 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Centrální banka představuje instituci, která tvoří v tržní ekonomice jeden z pilířů, na nichž je postavena existence zdravé měny a hladkého fungování finančního systému. Činnost centrální banky tedy není záležitostí pouze úzké skupiny odborníků. Naopak rozhodnutícentrální banky se významně promítají do jednání všech subjektů na trhu obchodních bank, soukromých firem i domácností. Pro čtenáře, kteří chtějí porozumět širokému okruhu otázek spojených s fungováním centrálních bank, připravilo nakladatelství Management Presstřetí aktualizované vydání odborné publikace Centrální bankovnictví (váz., 560 str., doporučená cena 769 Kč), jejímž autorem je profesor Zbyněk Revenda.     Autor, zkušený vysokoškolský pedagog a přední domácí odborník na problematiku měnové teorie a politiky,peněžní ekonomie a bankovnictví, rozděluje publikaci do šesti samostatných oddílů. Text je doplněn celou řadou názorných schémat, samozřejmostí jsou také seznam literatury a rejstřík. Úvodní část publikace věnuje objasnění úlohy bank v ekonomice, charakteristicebankovních systémů a představení nejdůležitějších historických fází vzniku a rozvoje centrálních bank ve vyspělých ekonomikách.     Druhý oddíl přináší stručný popis funkcí centrálních bank. Zájemci se mohou seznámit se základními aspekty emisehotovostního oběživa, měnové politiky a devizové činnosti a principy bankovní regulace a dohledu. Centrální banka je zde prezentována také jako banka bank a banka státu.     Nejrozsáhlejší část publikace tvoří třetí a čtvrtý oddíl, v nichž se autor věnujeaktivitám centrální banky v oblasti měnové politiky a bankovní regulace a dohledu. Ve třetím oddílu zaměřuje autor svou pozornost na klasifikaci a popis nástrojů měnové politiky, na odlišení měnového, úvěrového a kursového transmisního mechanismu a na vysvětlení podstaty adůsledků inflace.     Ve čtvrtém oddílu autor probírá hlavní důvody, které vedou k regulaci činnosti obchodních bank ze strany státu, a představuje základní pilíře bankovní regulace a dohledu omezené podmínky vstupu do odvětví, opatření snižujícírizikovost a informační asymetrii bankovního podnikání, pojištění vkladů a působení centrální banky jako věřitele poslední instance.     Pátý oddíl je věnován bližšímu seznámení čtenářů s historií i současností centrálních bank a bankovních systémův České republice, Evropské unii, Spojených státech amerických, Kanadě, Japonsku, Švýcarsku a Číně..     Závěrečná část této publikace upozorňuje na alternativní podoby centrálního bankovnictví a bankovních systémů (měnová unie, měnová rada a dolarizace,tzv. svobodné bankovnictví) a nastiňuje problémy, které se mohou v blízké budoucnosti stát předmětem zájmu centrálních bankéřů.     Ačkoli je publikace určena především pro vysokoškolské studenty, vzhledem k podrobnému zpracování jednotlivých témat se tatokniha jistě stane vítaným zdrojem nových informací také pro odbornou veřejnost. Autor provedl oproti druhému vydání revizi celého textu a aktualizaci všech údajů a významně přep


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.