Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Zákon o pohřebnictví. Zákon o válečných hrobech. Komentář

Učebnice/Odborná literatura

Zákon o pohřebnictví. Zákon o válečných hrobech. Komentář

Hodnocení: 1x
  • 4

Předkládaná publikace je vůbec prvním komentářem k zákonu č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví, a zákonu č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech.   Kniha obsahuje praktický výklad zákona, tj. platného práva, i vhodná další doporučení pro praxi, shrnuje nejdůležitější judikaturu Ústavního soudu, Nejvyššího ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Zákon o pohřebnictví. Z..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Zákon o pohřebnictví. Zákon o válečných hrobech. Komentář koupíte i tady

Specifikace Zákon o pohřebnictví. Zákon o válečných hrobech. Komentář

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 348 Kč

Předkládaná publikace je vůbec prvním komentářem k zákonu č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví, a zákonu č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech. Kniha obsahuje praktický výklad zákona, tj. platného práva, i vhodná další doporučení pro praxi, shrnuje nejdůležitější judikaturu Ústavního soudu, Nejvyššího správního soudu a dalších soudů a cituje také technické normy ČSN. Jak autoři na několika místech upozorňují, právní regulace pohřebnictví je velmi složitá – střetává se » ... a dál?

Produkt Zákon o pohřebnictví. Zákon o válečných hrobech. Komentář

Zákon o pohřebnictví. Zákon o válečných hrobech. Komentář - parametry

Název produktu: Zákon o pohřebnictví. Zákon o válečných hrobech. Komentář
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 348 Kč
Maximální cena: 440 Kč
Ušetríte až: 92 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Předkládaná publikace je vůbec prvním komentářem k zákonu č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví, a zákonu č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech.   Kniha obsahuje praktický výklad zákona, tj. platného práva, i vhodná další doporučení pro praxi, shrnuje nejdůležitější judikaturu Ústavního soudu, Nejvyššího správního soudu a dalších soudů a cituje také technické normy ČSN.   Jak autoři na několika místech upozorňují, právní regulace pohřebnictví je velmi složitá – střetává se v ní právo soukromé (např. nájemní vztahy k hrobovému místu, dědictví) s právem veřejným, zejména správním. Proto výklad obsahuje řadu zasvěcených přesahů do souvisejících právních odvětví – stavebního práva (např. ochranná pásma pohřebišť), zdravotnického práva (např. provádění pitev), práva ústavního (např. ochrana osobnosti, důstojnosti a piety) i práva trestního (např. omezení při podezření na spáchání trestného činu). Zejména v případě zákona o válečných hrobech jsou přehledně vyloženy také související mezinárodní smlouvy, kterými je Česká republika vázána.   Jasný, srozumitelný výklad ocení zejména zaměstnanci obcí a měst, provozovatelé pohřebišť, pohřebních služeb a krematorií i zaměstnanci příslušných ministerstev, kterých se oblast pohřebnictví dotýká – a to nejen Ministerstva pro místní rozvoj, ale např. i Ministerstva zdravotnictví. Kniha bude také užitečnou pomůckou pro studenty a absolventy učebních oborů souvisejících s pohřebnictvím.   Mgr. Jaroslav Šejvl absolvoval Policejní akademii České republiky. Od roku 2006 působí na Klinice adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde se zabývá právní problematikou v oblasti návykových látek. Současně se od roku 2009 věnuje problematice správy pohřebiště. V letech 2010–2013 byl hrobníkem na hřbitově v Třebotově, od roku 2011 je správcem židovského hřbitova v Třebotově a v letech 2013–2014 byl vedoucím hřbitovní správy na Olšanech. Dlouhodobě přednáší a publikuje v daném oboru. Byl editorem (spolu s Davidem Stejskalem) přelomové knihy Pohřbívání a hřbitovy.   JUDr. Bc. Pavel Vetešník je absolventem Právnické fakulty UK, kde nyní studuje v doktorském studijním programu. Současně pracuje v legislativním a právním odboru České národní banky a je členem pracovní komise pro veřejné právo Legislativní rady vlády. Dlouhodobě se věnuje publikační a přednáškové činnosti v oblasti správního práva.   Mgr. Eva Stránská je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Pracuje jako právník Městské policie hl. m. Prahy a věnuje se především soukromému právu se zaměřením na věcná práva, závazkové a pracovněprávní vztahy. Atraktivní příběh, ve kterém se střídají neobvykle vyhrocené životní konflikty s nekonvenčním pohledem na všední cesty ke kariéře. Rozhněvaný mladý muž vzdoruje nevyhnutelné ztrátě iluzí, vynáší příkré odsudky poměrů na malém městě, kde právě probíhá bizarní staročeská pouť a oslavy 100. výročí narození slavného rodáka, ale zároveň ch


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.