Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vojen Ložek: Po stopách pravěkých dějů. O silách, které vytvářely naši krajinu

Knihy

Vojen Ložek: Po stopách pravěkých dějů. O silách, které vytvářely naši krajinu

Hodnocení: 1x
  • 4

Po stopách pravěkých dějů - Ložek Vojen. Po stopách pravěkých dějů Náš přední a světově proslulý badatel, malakolog Vojen Ložek se v této knize zabývá doklady, které máme z nejmladší geologické minulosti, a možnostmi jejich poznání a výkladu. Nejprve ukazuje, jaké odkazy minulosti nacházíme při studiu určitých prvků ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Po stopách pravěkých dě..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vojen Ložek: Po stopách pravěkých dějů. O silách, které vytvářely naši krajinu koupíte i tady

Specifikace Vojen Ložek: Po stopách pravěkých dějů. O silách, které vytvářely naši krajinu

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 196 Kč

Náš přední a světově proslulý badatel, malakolog Vojen Ložek se v této knize zabývá doklady, které máme z nejmladší geologické minulosti, a možnostmi jejich poznání a výkladu. Nejprve ukazuje, jaké od ... a dál?

Produkt Vojen Ložek: Po stopách pravěkých dějů. O silách, které vytvářely naši krajinu

Vojen Ložek: Po stopách pravěkých dějů. O silách, které vytvářely naši krajinu - parametry

Název produktu: Vojen Ložek: Po stopách pravěkých dějů. O silách, které vytvářely naši krajinu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 196 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 102 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Po stopách pravěkých dějů - Ložek Vojen. Po stopách pravěkých dějů Náš přední a světově proslulý badatel, malakolog Vojen Ložek se v této knize zabývá doklady, které máme z nejmladší geologické minulosti, a možnostmi jejich poznání a výkladu. Nejprve ukazuje, jaké odkazy minulosti nacházíme při studiu určitých prvků přírody, poté probírá pojmy biodiverzita a geodiverzita z pohledu jejich vztahů a zabývá se charakteristikami ekofenoménů v krajině. Jedním z hlavních témat je otázka, jaký význam má rozmanitost neživé přírody na pestrost života. Kromě rozboru svědectví, jaké nám podávají půdy, říční nivy a mokřady a jejich vývoj či opomíjené svahoviny věnuje velkou pozornost i středoevropskému bezlesí – v šesti kapitolách autor sleduje historii lesa a bezlesí v kvartéru, dokladům jejich rozšíření, vývoji, rozšíření přirozeného bezlesí v ČR a SR a jeho osudy v dnešní době. V závěrečných úvahách pak autor charakterizuje historii zásahů člověka do přírody a krajiny a dovozuje, jaké poučení z minulosti máme pro dnešek. Po stopách pravěkých dějů - Ložek Vojen od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.