Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej IV

Próza - beletrie

Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej IV

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Vlastimil Vondruška, Přemyslovská epopej 4 je závěrečným dílem historické ságy Vlastimila Vondrušky . Český král Přemysl Otakar II. padl v bitvě na Moravském poli a jeho následník měl v té době pouhých sedm let. V jeho nízkém věku viděl šanci jeho strýc, braniborský markrabě a snažil se uchopit moc. Nebyl ale ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Jaké má kniha
Přemyslovská epopej IV
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej IV koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej IV

  • 4

Jířa, 25. listopadu 2015

I poslední díl je velmi příjemné čtivo; je to umocněno tím, že se čtenář bezbřeze neztrácí v rodokmenech a dějích (leccos z Václava II. si pamatujeme ještě ze školy nebo odjinud). Jestlipak spisovatel nechá promluvit nějakého dalšího kronikáře o období Lucemburků...?


Specifikace Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej IV

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 239 Kč

Závěrečný díl tetralogie, kterou končí vyprávění o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. ... a dál?

Produkt Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej IV

Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej IV - parametry

Název produktu: Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej IV
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 239 Kč
Maximální cena: 439 Kč
Ušetríte až: 200 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Vlastimil Vondruška, Přemyslovská epopej 4 je závěrečným dílem historické ságy Vlastimila Vondrušky . Český král Přemysl Otakar II. padl v bitvě na Moravském poli a jeho následník měl v té době pouhých sedm let. V jeho nízkém věku viděl šanci jeho strýc, braniborský markrabě a snažil se uchopit moc. Nebyl ale sám, kdo si vzpomněl, že by chtěl získat české země pro sebe. Své nároky se snažil prosadit římský král Rudolf I., který porazil Přemysla Otakara II. a obsadil Moravu. Slezský kníže Jindřich IV. Probus by také rád využil doby tzv. bezvládí. Klíčem ke koruně byl malý Václav II. Období napjatých rvaček o půdu, drancování a bojů o český trůn chtěl Oto Braniborský ukončit převzetím moci a uvěznením následníka trůnu. Budoucí král si z doby, kdy byl zajatcem ve vlastní říši, odnesl celou řadu traumat a fobií. Bouřlivé časy provázeli také dva věrní spojenci - neúroda a hladomor... Přemyslovská epopej 4 se podrobně zabývá osudy krále Václava II. a končí zavražděním jeho syna, Václava III. Tímto posledním dílem se uzavírá vyprávění o slavné a neopakovatelné éře českých dějin - o době vlády velkých přemyslovských králů.   Druh sortimentu : Kniha, Přemyslovská epopej IV., Jazyk : Čeština, Počet stran : 664 Publikace: Přemyslovská epopej IV - Král básník Václav II. - Vlastimil Vondruška. Závěrečný díl tetralogie, kterou končí vyprávění o jedné z

nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských

králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje

vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III.

Král Václav II. byl nesmírně zajímavou osobností, v dějinách možná

trochu nedoceněnou. Právě za jeho vlády se vytvořil model

stavovského státu s přesnou dělbou odpovědnosti mezi panovníkem a

šlechtou. On sám byl ovšem v duši umělcem, sám vynikající

minesengr, ale také muž známý svou erotickou náruživostí. Jeho doba

je dobou dvorských intrik, zápasu mezi šlechtou, dobou nástupu

měst. Právě na přelomu 13. a 14. století se dotvořila tvář

středověkých Čech, na níž už Lucemburkové mnoho nezměnili. Stejně

jako v předchozích dílech se děj románu odehrává na širokém

prostoru celé křesťanské Evropy, v ději vystupují všichni členové

přemyslovského rodu a rovněž významné osobnosti té doby. Publikace: Přemyslovská epopej IV - Král básník Václav II. - Vlastimil Vondruška. Závěrečný díl čtyřdílné ságy o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých a silných panovníků rodu Přemyslovců. Děj této knihy začíná koncem vlády a posledními dny života Přemysla II. Otakara, vypráví o vládě Václava II., vraždě jeho syna Václava III. Král Václav II. byl zajímavou historickou osobností, proto mu Vlastimil Vondruška věnoval samostatný díl epopeje. Byl nejen výtečný panovník a diplomat s těžkým dětstvím, ale také skvělý minesengg a milovník krásných žen. V knize se již můžeme setkat s rodem Habsburků, dalším zajímavým rodem, který ovlivnil dějiny českého státu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.