Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.

Próza - beletrie

Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Vlastimil Vondruška, Přemyslovská epopej II. s podtitulem Jednooký král Václav I. je dílem známého autora historických fresek Vlastimila Vondrušky . Celá série má celkem čtyři díly. Přemyslovská epopej II. vypráví o životě Václava I. od dob jeho dětství, kdy se jeho otec Přemysl Otakar I. snaží zlegalizovat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Přemyslovská epopej II.
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II. koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.

  • 5

Unala78, 25. listopadu 2015

Stejně výborné čtení jako první díl. Na tuhle epochu našich dějin můžeme být právem hrdí, mělo by se o ní mnohem více mluvit ve škole i veřejném prostoru. Ovšem obdobně srozumitelnou formou jako v téhle knize! Bohužel většina našich spoluobčanů zná spíše Švejka.


Specifikace Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 299 Kč

Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Historický román. ... a dál?

Produkt Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.

Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II. - parametry

Název produktu: Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 299 Kč
Maximální cena: 429 Kč
Ušetríte až: 130 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Vlastimil Vondruška, Přemyslovská epopej II. s podtitulem Jednooký král Václav I. je dílem známého autora historických fresek Vlastimila Vondrušky . Celá série má celkem čtyři díly. Přemyslovská epopej II. vypráví o životě Václava I. od dob jeho dětství, kdy se jeho otec Přemysl Otakar I. snaží zlegalizovat svůj svazek s Konstacii Uherskou. Udělením Zlaté buly sicilské se mu podaří zároveň získat nástupnické právo na trůn pro svého syna. Odmalička vede malého Václava k tomu, aby se účastnil většiny jeho jednání a rozhodnutí a učil se tak všemu, co bude jako vladař potřebovat. Tato výchova má ale za následek především to, že po své korunovaci je král Václav rozhodnut, že on bude vládnout úplně jinak. Jeho ambice zdaleka nejsou omezeny hranicemi českých zemí, touží po připojení dalších teritorií. Láká ho lesk a okázalost. Obklopuje se rytíři i umělci, vede válku se sousedním Rakouskem a spřádá plány, jak obě země spojit. To se mu nakonec podaří výhodným sňatkem svého nejstaršíh syna Vladislava. Ale vzápětí Vladislav umírá a Václav I. prohlašuje svým nástupcem druhorozeného syna. Z toho se v budoucnu stane slavný král Přemysl Otakar II. Druh sortimentu : Kniha, Přemyslovská epopej II., Jazyk : Čeština, Počet stran : 632 Přemyslovská epopej II. - Jednooký král Václav I. - Vlastimil Vondruška. Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá. Druhý díl tetralogie končí tím, že Václav I. prohlásí za svého nástupce druhorozeného syna, budoucího krále Přemysla II. Otakara. Přemyslovská epopej II. - Jednooký král Václav I. - Vlastimil Vondruška od nakladatelství v kategorii Beletrie | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.