Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vlastimil Vavřín Spaste naše duše

Próza - beletrie

Vlastimil Vavřín Spaste naše duše

Hodnocení: 1x
  • 4

Vavřínův román zahrnuje úctyhodné časové období od konce století devatenáctého až k nedávné současnosti posledního desetiletí dvacátého století. Osudy jeho postav od obyčejných lidí až po mocnáře a špičky světové politiky nesou pečeť té které doby. Prožijeme s nimi období Rakousko-Uherska, první světovou válkou, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vlastimil Vavřín Spaste naše duše koupíte i tady

Specifikace Vlastimil Vavřín Spaste naše duše

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 150 Kč

Román Vlastimila Vavřína zahrnuje období od konce století devatenáctého až do současnosti, osudy jeho postav od obyčejných lidí až po mocnáře a špičky světové politiky nesou pečeť té které doby. ... a dál?

Produkt Vlastimil Vavřín Spaste naše duše

Vlastimil Vavřín Spaste naše duše - parametry

Název produktu: Vlastimil Vavřín Spaste naše duše
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 150 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 49 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vavřínův román zahrnuje úctyhodné časové období od konce století devatenáctého až k nedávné současnosti posledního desetiletí dvacátého století. Osudy jeho postav od obyčejných lidí až po mocnáře a špičky světové politiky nesou pečeť té které doby. Prožijeme s nimi období Rakousko-Uherska, první světovou válkou, vznik samostatného Československa, první republiku, nacistickou okupaci, rozčarování z osvobození v roce 1945, rok 1948 a následnou dobu komunistické diktatury, revoluční zlom v roce 1989 a léta následující. Plnokrevnost postav umocňuje autorův jazyk. Strohá až faktografická líčení se prolínají s básnickým viděním, což románu dodává další rozměr. Řada postav žije nezaměnitelným životem už proto, že je autor stvořil na základě znalosti a studia archivních dokumentů. Jeho líčení od padesátých let pak jednoznačně doplňují autobiografické zážitky. Román nepostrádá napětí, hýří přirozenou obrazností, postavy neidealizuje, naopak je předkládá v jejich pravdivé erotické i sexuální podobě. S využitím fakticity dospěl autor k jedinečné imaginaci. Kniha V. Vavřína je v kontextu českých i překladových románů ojedinělým dílem.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.