Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vladimíra Klimecká: Druhý život Marýny G.

Knihy

Vladimíra Klimecká: Druhý život Marýny G.

Hodnocení: 1x
  • 4

Vítěz 18. ročníku Literární ceny Knižního klubu.. Svět žen je vždy jiný než svět mužů. Kronika velké valašské rodiny, v níž projdeme celé 20. století, je psána výhradně z perspektivy žen. Marýna, Růža, Josefka a Fany - kolem nich míjejí československé dějiny se všemi zvraty, propastmi a výšinami, nadějí i rezignací. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Druhý život Marýny G.
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimíra Klimecká: Druhý život Marýny G. koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Vladimíra Klimecká: Druhý život Marýny G.

  • 4

kyrys79, 25. listopadu 2015

Působivá je jednoduchost vyprávění. Přestože dřív vedli v horách těžký život plný dřiny, strachu, jestli uživí rodinu, obavy z válek a krutých zim, byl jejich život nějak čistší a láskyplnější než dnes. Zanášíme si životy harampádím a zbytečnými stesky a málo si vážíme toho, co máme. Dobrá kniha.


Specifikace Vladimíra Klimecká: Druhý život Marýny G.

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 223 Kč

Svět žen je vždy jiný než svět mužů. Kronika velké valašské rodiny, v níž projdeme celé 20. století, je psána výhradně z perspektivy žen. Marýna, Růža, Josefka a Fany - kolem nich míjejí českoslovens ... a dál?

Produkt Vladimíra Klimecká: Druhý život Marýny G.

Vladimíra Klimecká: Druhý život Marýny G. - parametry

Název produktu: Vladimíra Klimecká: Druhý život Marýny G.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 223 Kč
Maximální cena: 279 Kč
Ušetríte až: 56 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vítěz 18. ročníku Literární ceny Knižního klubu.. Svět žen je vždy jiný než svět mužů. Kronika velké valašské rodiny, v níž projdeme celé 20. století, je psána výhradně z perspektivy žen. Marýna, Růža, Josefka a Fany - kolem nich míjejí československé dějiny se všemi zvraty, propastmi a výšinami, nadějí i rezignací. Obě světové války, osvobození, 50. a 60. léta rezonují ve třech příbězích, čtvrtý je ukotven v naší současnosti. Díky autorčině výraznému talentu vzniká originální, přitažlivý obraz jednoho kraje, jedné země. Novely o čtyřech ženských osudech se postupně splétají do promyšlené románové struktury spojené jedním prostředím. A ačkoli zachycují různá období lidského života i velkých dějin, pokaždé hovoří o fenoménu ženství. Ženy jako hrdinky své doby, bohyně našeho světa. Ukázka z textu Znovu nastaly dny plné osamocení a zoufalství. Tehdy jsem poznala, že budu znovu matkou. V noci jsem plakala tiše do polštáře, protože jsem nevěděla, zda mé dítě pozná svého otce. Protože jsem nevěděla, jestli své děti uživím.  Jednu zimní neděli jsem nechala Hošu s dětmi samotné doma a zaběhla jsem si na mši do kostela. Čerstvého sněhu napadlo, že nebylo vidět plaňkový plot. Brodila jsem se bílou plání bez náznaku pěšiny, sníh jen jiskřil. Na cestě zpátky k domovu jsem se vracela ve vlastních stopách. Sníh mě studil přes punčochy na lýtkách a sypal se mi do papučí. Přitahovala jsem si vlňáček k tělu a celá do něj schoulená jsem se těšila do tepla domova. Věděla jsem, že Hoša přikládá do kamen a na plotně se vaří zelňačka z kysaného zelí. Měla jsem ještě trochu loje v komoře, který jsem vyhandlovala v Ostravě. Jen polívku zasmažím a bude hotová. Před vchodem jsem si ometla papuče březovou metlou. Studenou chodbu jsem přeběhla a rychle spěchala do teplé kuchyně, ale v peci nepraskaly veselé plamínky. Hoša seděl schoulen na lavici. Vypadalo to, že usnul. Tak! Pomyslela jsem si, pec vychladlá, plotna studená. To se té zelničanky hned tak nedočkáme.  Už jsem chtěla začít láteřit, ale zarazila jsem se. Něco nebylo v pořádku. Děti si tiše hrály pod stolem a ani když jsem přišla, z pod něj nevylezly. Hoša se také nepohnul. Pozorněji jsem na něj pohlédla a pochopila jsem, co se stalo. Zemřel.  Přistoupila jsem k němu a pohladila ho po zarostlé tváři. Byl ještě teplý.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.