Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vladimír Přibský: Můj muž král Karel IV.

Próza - beletrie

Vladimír Přibský: Můj muž král Karel IV.

Hodnocení: 1x
  • 4

V20031176 DenĂ­k mladiÄŤkĂ© královny Anny SvĂ­dnickĂ© - a prozraÄŹme hned na počátku, Ĺľe denĂ­k fiktivnĂ­ - zachycuje dramatickĂ© události jara roku 1355, kterĂ© provázely Karlovu římskou cĂ­saĹ™skou korunovaci. SouÄŤasnÄ› s Karlem byla korunována římskou cĂ­saĹ™ovnou i jeho choĹĄ Anna. Bylo jĂ­ teprve ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Můj muž král Karel IV.
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Přibský: Můj muž král Karel IV. koupíte i tady

Specifikace Vladimír Přibský: Můj muž král Karel IV.

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 171 Kč

Deník mladičké královny Anny Svídnické – a prozraďme hned na počátku, že pouze fiktivní – zachycuje dramatické události jara roku 1355, které provázely Karlovu římskou císařskou korunovaci. Současně s ... a dál?

Produkt Vladimír Přibský: Můj muž král Karel IV.

Vladimír Přibský: Můj muž král Karel IV. - parametry

Název produktu: Vladimír Přibský: Můj muž král Karel IV.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 171 Kč
Maximální cena: 219 Kč
Ušetríte až: 48 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V20031176 DenĂ­k mladiÄŤkĂ© královny Anny SvĂ­dnickĂ© - a prozraÄŹme hned na počátku, Ĺľe denĂ­k fiktivnĂ­ - zachycuje dramatickĂ© události jara roku 1355, kterĂ© provázely Karlovu římskou cĂ­saĹ™skou korunovaci. SouÄŤasnÄ› s Karlem byla korunována římskou cĂ­saĹ™ovnou i jeho choĹĄ Anna. Bylo jĂ­ teprve šestnáct let. DenĂ­kovĂ© zápisky mladĂ© ÄŤeskĂ© královny jakoby den po dni zaznamenávajĂ­ vĂ˝voj vztahu šestnáctiletĂ© dĂ­vky k muĹľi tĂ©měř o tĹ™iadvacet let staršímu, ÄŤeskĂ©mu králi Karlovi. Anna SvĂ­dnická byla krásná a inteligentnĂ­ mladá Ĺľena. Karel záhy poznal, Ĺľe v nĂ­ našel ideálnĂ­ partnerku, a nebylo divu, Ĺľe se do nĂ­ hluboce zamiloval. Pro jejich vztah bylo právÄ› jaro roku 1355 klĂ­ÄŤovĂ˝m obdobĂ­m. MÄ›lo pĹ™inĂ©st odpověď na otázku, mĹŻĹľe-li se ÄŤirá povinnost, pĹ™ed niĹľ byla Anna zpočátku postavena, promÄ›nit v obdiv a lásku. Bylo to právÄ› tohle jaro, kterĂ© mÄ›lo zpĹŻsobit ten zázrak... "PříbÄ›hy z dávnĂ˝ch let se nijak zvlášť neliší od tÄ›ch souÄŤasnĂ˝ch. Jsou to pořád jen osudy lidĂ­ a jejich vzájemnĂ© vztahy. I pĹ™ed mnoha sty lety tu byli lidĂ© jako my, jen spolu asi trochu jinak rozprávÄ›li. ProtoĹľe nikdo pĹ™esnÄ› nevĂ­ jak, nechme je v románu mluvit tak, jako by byli naši souÄŤasnĂ­ci. Tak je lĂ©pe pochopĂ­me...," říká autor. Deník mladičké královny Anny Svídnické - a prozraďme hned na počátku, že deník fiktivní - zachycuje dramatické události jara roku 1355, které provázely Karlovu římskou císařskou korunovaci. Současně s Karlem byla korunována římskou císařovnou i jeho choť Anna. Bylo jí teprve šestnáct let.

Deníkové zápisky mladé české královny jakoby den po dni zaznamenávají vývoj vztahu šestnáctileté dívky k muži téměř o třiadvacet let staršímu, českému králi Karlovi. Anna Svídnická byla krásná a inteligentní mladá žena. Karel záhy poznal, že v ní našel ideální partnerku, a nebylo divu, že se do ní hluboce zamiloval. Pro jejich vztah bylo právě jaro roku 1355 klíčovým obdobím. Mělo přinést odpověď na otázku, může-li se čirá povinnost, před niž byla Anna zpočátku postavena, proměnit v obdiv a lásku. Bylo to právě tohle jaro, které mělo způsobit ten zázrak... "Příběhy z dávných let se nijak zvlášť neliší od těch současných. Jsou to pořád jen osudy lidí a jejich vzájemné vztahy. I před mnoha sty lety tu byli lidé jako my, jen spolu asi trochu jinak rozprávěli. Protože nikdo přesně neví jak, nechme je v románu mluvit tak, jako by byli naši současníci. Tak je lépe pochopíme...," říká autor. Můj muž král Karel IV. - Z deníku královny Anny Svídnické


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.