Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Vladimír Papoušek: Žalmy z Petfieldu

Próza - beletrie

Vladimír Papoušek: Žalmy z Petfieldu

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele 20. století - Vladimír Papoušek. Esejistická kniha představuje život a dílo Egona Hostovského v širším kontextu dějinných událostí 20. století, jichž byl spisovatel svědkem i obětí. Její autor usiluje o prolnutí pásma své interpretace autorova díla s ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Žalmy z Petfieldu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Papoušek: Žalmy z Petfieldu koupíte i tady

Specifikace Vladimír Papoušek: Žalmy z Petfieldu

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 166 Kč

Esejistická kniha Žalmy z Petfieldu představuje život a dílo Egona Hostovského v širším kontextu dějinných událostí 20. století, jichž byl spisovatel svědkem i obětí. Její autor usiluje o prolnutí pás ... a dál?

Produkt Vladimír Papoušek: Žalmy z Petfieldu

Vladimír Papoušek: Žalmy z Petfieldu - parametry

Název produktu: Vladimír Papoušek: Žalmy z Petfieldu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 166 Kč
Maximální cena: 281 Kč
Ušetríte až: 115 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele 20. století - Vladimír Papoušek. Esejistická kniha představuje život a dílo Egona Hostovského v širším kontextu dějinných událostí 20. století, jichž byl spisovatel svědkem i obětí. Její autor usiluje o prolnutí pásma své interpretace autorova díla s řečí dobových dopisů a dokumentů, na jejichž základě lze odkrývat řadu souvislostí vztahujících se k proměnám autorovy poetiky, tak aby se osvětlily kontrasty či paralely mezi řečí Hostovského beletrie a řečí samotného autora v nebeletristických typech textů. Úvodní kapitola knihy je úvahou na téma spisovatel a ideologie, následující tři se pak zabývají autorovým životem a dílem v době prvního exilu, po roce 1948 a v období od šedesátých let do jeho smrti v roce 1973. Dílo přináší nejen řadu dosud nezveřejněných dobových materiálů a textů (např. Manipulace ždanovovské linie v ČSR) a zcela nové informace o životě a díle Egona Hostovského, ale zároveň nabízí specifický pohled na osud moderního spisovatele v turbulencích dějin 20. století. Publikace: Žalmy z Petfieldu - Egon Hostovský, příběh spisovatele 20. století - Vladimír Papoušek. Vladimír PapoušekEgon Hostovský, příběh spisovatele 20. stoletíAKROPOLIS 2012Kniha, čeština, 232 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.