Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Vladimír Nezkusil: Literární výchova pro 9. ročník základní školy - Výpravy do světa literatury I.

Knihy

Vladimír Nezkusil: Literární výchova pro 9. ročník základní školy - Výpravy do světa literatury I.

Hodnocení: 1x
  • 3.5

4.vydání. Autor v této učebnici poutavě vysvětluje vývoj literatury 20. stol. na pozadí historických událostí. Zachycuje nadšení lidí a vojáků jdoucích do války, které je však záhy vystřídáno hrůzou z válečného běsnění. V Literární výchově jsou velmi citlivě vybrány ukázky z děl českých i světových autorů válečné, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Nezkusil: Literární výchova pro 9. ročník základní školy - Výpravy do světa literatury I. koupíte i tady

Specifikace Vladimír Nezkusil: Literární výchova pro 9. ročník základní školy - Výpravy do světa literatury I.

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 77 Kč

Autor v této učebnici poutavě vysvětluje vývoj literatury 20. stol. na pozadí historických událostí. Zachycuje nadšení lidí a vojáků jdoucích do války, které je však záhy vystřídáno hrůzou z válečného ... a dál?

Produkt Vladimír Nezkusil: Literární výchova pro 9. ročník základní školy - Výpravy do světa literatury I.

Vladimír Nezkusil: Literární výchova pro 9. ročník základní školy - Výpravy do světa literatury I. - parametry

Název produktu: Vladimír Nezkusil: Literární výchova pro 9. ročník základní školy - Výpravy do světa literatury I.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 77 Kč
Maximální cena: 115 Kč
Ušetríte až: 38 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

4.vydání. Autor v této učebnici poutavě vysvětluje vývoj literatury 20. stol. na pozadí historických událostí. Zachycuje nadšení lidí a vojáků jdoucích do války, které je však záhy vystřídáno hrůzou z válečného běsnění. V Literární výchově jsou velmi citlivě vybrány ukázky z děl českých i světových autorů válečné, meziválečné i poválečné literatury (Remarque, Dyk, Šrámek, Čapek, Seifert, Suchý a další). Každý větší celek obsahuje Náměty k úvahám a činnostem žáků a celkové Shrnutí. Čtvrté, rozšířené vydání Literární výchovy s podtitulem Výpravy do světa literatury 1 vychází jako součást ucelené řady učebnic literatury pro druhý stupeň ZŠ. Tato řada učebnic získala prestižní ocenění Zlatá stuha, kterou každoročně pořádá česká sekce Mezinárodního sdružení pro dětskou knihu (IBBY) společně s Obcí spisovatelů a překladatelů, a novou doložku MŠMT. Právem se tak řadí mezi moderní učebnice literární výchovy, které jsou v souladu s RVP pro základní vzdělávání. Publikace Výpravy do světa literatury II je rozčleněna do pěti částí a zaměřuje se na období po roce 1945. Kapitoly Okolnosti, Kolik tváří okupace, Člověk v poválečném světě a Tajemství v krátkých řádcích (věnovaná výhradně poezii) jsou zaplněny ukázkami z tvorby českých autorů. Poslední kapitola se věnuje tvorbě zahraniční.V učebnici pro 9. ročník nechybí teoretické a literárně historické pasáže, ale ani základní informace o autorech vybraných ukázek. Každá kapitola je opatřena autorových úvodem, s jehož pomocí vstupuje čtenář do daného období. V kontextu doby jsou představena i vybraná literární díla, v nichž se odráží i společenská situace a myšlení lidí. Závěr každé kapitoly přináší náměty k úvahám a činnostem a krátké shrnutí. Výpravy do světa literatury, učební text určený především pro hodiny literární výchovy v 8., popř. 9. ročníku ZŠ a jim odpovídajících třídách víceletých gymnáhzií, navazuje svým pojetím na ''Úvod do světa literatury'' který autor adresoval o rok mladším žákům základních a výběrových škol. Moderní učebnice literární výchovy zpracované v souladu s RVP ZV počítají se součinností žáků a podněcují k hledání vlastních postojů k literatuře. Vybrané ukázky postihují podstatné rysy literárního vývoje a zároveň respektují zájmy mladého čtenáře.Má aschvalovaxí doložku MŠMT.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.