Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Vladimír Nálevka: Stalinova hra o Zemi jitřní svěžesti - Korejská válka 1950-1953

Knihy naučná literatura

Vladimír Nálevka: Stalinova hra o Zemi jitřní svěžesti - Korejská válka 1950-1953

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Stalinova hra o Zemi jitřní svěžesti - Korejská válka 1950–1953 - Vladimír Nálevka. Korejská válka byla skutečnou horkou fází začínající studené války. Byl to mimo jiné i Stalinův pokus o rozšíření sovětského vlivu na Dálném východě. Těžiště knihy zkušeného autora a historika profesora Nálevky však ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Stalinova hra o Zemi ji..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Nálevka: Stalinova hra o Zemi jitřní svěžesti - Korejská válka 1950-1953 koupíte i tady

Specifikace Vladimír Nálevka: Stalinova hra o Zemi jitřní svěžesti - Korejská válka 1950-1953

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 127 Kč

Korejská válka byla skutečnou horkou fází začínající studené války. Byl to mimo jiné i Stalinův pokus o rozšíření sovětského vlivu na Dálném východě. Těžiště knihy zkušeného autora a historika profe ... a dál?

Produkt Vladimír Nálevka: Stalinova hra o Zemi jitřní svěžesti - Korejská válka 1950-1953

Vladimír Nálevka: Stalinova hra o Zemi jitřní svěžesti - Korejská válka 1950-1953 - parametry

Název produktu: Vladimír Nálevka: Stalinova hra o Zemi jitřní svěžesti - Korejská válka 1950-1953
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Stalinova hra o Zemi jitřní svěžesti - Korejská válka 1950–1953 - Vladimír Nálevka. Korejská válka byla skutečnou horkou fází začínající studené války. Byl to mimo jiné i Stalinův pokus o rozšíření sovětského vlivu na Dálném východě. Těžiště knihy zkušeného autora a historika profesora Nálevky však nespočívá jen v rekonstrukci průběhu válečných událostí na Korejském poloostrově, ale také v rozboru diplomatických souvislostí tohoto konfliktu. Zpřístupnění sovětské, severoamerické a částečně i čínské dokumentace, například rozsáhlé korespondence mezi Stalinem a Mao Ce-tungem, umožnilo detailnější poznání dějin této války. Stalin podpořil snahu Kim Ir-sena o násilné sjednocení rozděleného poloostrova a souběžně usiloval i o čínskou vojenskou podporu tohoto severokorejského úsilí. Chtěl tak nejen zjistit rozsah politicko-strategických zájmů Spojených států ve východoasijské oblasti, ale vytvořit i těsnou vazbu mezi Pekingem a Moskvou. Sovětský diktátor se totiž obával vzestupu komunistické Číny a jejích případných revolučních aktivit v Asii a prostřednictvím korejské války usiloval o částečné usměrnění a kontrolu tohoto nebezpečného mocenského potenciálu. Reakce Spojených států a OSN na severokorejskou agresi byla okamžitá. Ozbrojené síly OSN zmařily původní Kim Ir-senův a Stalinův plán na rychlé pohlcení jihokorejského teritoria a válka se protáhla až do léta roku 1953. Trumanově administrativě se však podařilo udržet tuto "horkou válku" v mezích lokálního konfliktu. Publikace přináší i nové poznatky o přímé sovětské vojenské účasti a součástí textu je také kapitola o formách československé pomoci severokorejskému režimu. Patnáctý svazek edice Polozapomenuté války. Publikace: Stalinova hra o Zemi jitřní svěžesti - Korejská válka 1950–1953 - Vladimír Nálevka. Stalinova hra - Korejská válka 1950-1953 - Edice: Polozapomenuté války - Epocha - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem lesklá - 1 Korejská válka 1950-1953Epocha 2008, edice Polozapomenuté válkyKniha, čeština, 176 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.