Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Vladimír Bartoš: Praktická diabetologie

Učebnice/Odborná literatura

Vladimír Bartoš: Praktická diabetologie

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Praktická diabetologie, 3. vydání - Vladimír Bartoš;Terezie Pelikánová;Kolektiv. Anotace: Diabetes mellitus je chronickým onemocněním, které vede k vysoké morbiditě, invaliditě i mortalitě ve všech zemích světa. Každý lékař se při své praxi s diabetem v té či oné podobě setkává a vždy musí své diagnostické ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Vladimír Bartoš: Praktická diabetologie koupíte i tady

Specifikace Vladimír Bartoš: Praktická diabetologie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 494 Kč

Diabetes mellitus je chronickým onemocněním, které vede k vysoké morbiditě, invaliditě i mortalitě ve všech zemích světa. Každý lékař se při své praxi s diabetem v té či oné podobě setkává a vždy musí ... a dál?

Produkt Vladimír Bartoš: Praktická diabetologie

Vladimír Bartoš: Praktická diabetologie - parametry

Název produktu: Vladimír Bartoš: Praktická diabetologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 494 Kč
Maximální cena: 570 Kč
Ušetríte až: 76 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Praktická diabetologie, 3. vydání - Vladimír Bartoš;Terezie Pelikánová;Kolektiv. Anotace: Diabetes mellitus je chronickým onemocněním, které vede k vysoké morbiditě, invaliditě i mortalitě ve všech zemích světa. Každý lékař se při své praxi s diabetem v té či oné podobě setkává a vždy musí své diagnostické i léčebné postupy podle stavu diabetu modifikovat. Diabetes svými pozdními komplikacemi, které se však někdy objevují poměrně brzy po nástupu onemocnění, zasahuje téměř do všech disciplín medicíny. Přitažlivost, ale i náročnost diabetologie spočívá v tom, že od lékaře vyžaduje na jedné straně velmi kvalitní znalosti o patofyziologii a klinice vlastní choroby, na druhé straně alespoň orientační přehled o diagnostických a léčebných možnostech řady dalších lékařských oborů. Navíc diabetický pacient ví, že se po celý život se svou chorobou nerozloučí, že musí ovládat on ji, ne ona jeho. Z toho plyne pro lékaře požadavek, aby uměl citlivě psychologicky na pacienta působit, aby ho dokázal naučit, jak s nemocí žít bez zásadní újmy na životních radostech. Tyto cíle patřily mezi motivy, které autory vedly k sepsání příručky, jež ve stručnosti obsahuje vše, co by měl každý lékař ošetřující diabetického pacienta vědět. Komu je kniha určena: Kniha je určena především lékařům, a to jak v ambulantní a v pravém slova smyslu terénní praxi, tak v nemocnicích. Obsah: Základní poznatky o diabetu - Historický přehled - Fyziologie glukoregulace - Struktura Langerhansových ostrůvků - Sekrece inzulinu - Účinek inzulinu - Glukagon - Epidemiologie diabetu - Klasifikace a patogeneze diabetu - Klasifikace a diagnostika diabetu a poruch glukózové tolerance - Patogeneze a průběh DM 1. typu - Patogeneze a průběh diabetu 2. typu - Syndrom inzulinové rezistence - Sekundární diabetes - Léčba diabetu - Cíle léčby a léčebný plán - Dieta - Fyzická aktivita a diabetes - Perorální antidiabetika a lékové interakce - Léčba inzulinem - Edukace diabetiků - Samostatná kontrola diabetu a úpravy léčebného režimu - Akutní komplikace diabetu - Hypoglykemie - Hyperglykemie - Chronické komplikace diabetu - Patogeneze vaskulárních komplikací diabetu - Diabetická nefropatie - Oční komplikace diabetu - Diabetická neuropatie - Diabetická makroangiopatie - Ischemická choroba srdeční - Ischemická choroba centrálního nervového systému (ICHCNS) - Dyslipoproteinemie - Hypertenze - Diabetická noha - Gastroenterologické poruchy - Diabetes mellitus při chorobách exokrinního pankreatu - Postižení kostí a kloubů - Kožní onemocnění a diabetes - Speciální problémy diabetu - Infekce - Diabetes a těhotenství - Diabetes a obezita - Příprava k chirurgickému výkonu - Parenterální a enterální výživa u diabetiků - Transplantace u diabetiků - Stomatologická péče o diabetiky - Štítná žláza a diabetes - Zvláštnosti v péči o dětské diabetiky - Diabetes ve stáří - Psychosociální problémy a psychopatologické stavy u diabetiků - Sexuální problémy - Pracovní zařazení - Řízení motorových vozidel - Dodatky - Saint


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.