Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová: Mengeleho děvče

Knihy

Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová: Mengeleho děvče

Hodnocení: 0x
  • 4

Skutečné osudy mladé židovské Slovenky, která byla svědkem nejhorších osvětimských hrůz. Kniha popisuje její život v prvorepublikovém Lučenci, anexi Maďarskem a stále se zhoršující situaci Židů. Nakonec je Viola se svou rodinou poslána na transport. Na rozdíl od jejích příbuzných si jí všimne nechvalně známý dr. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Jaké má kniha
Mengeleho děvče
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová: Mengeleho děvče koupíte i tady

Specifikace Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová: Mengeleho děvče

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 279 Kč

Skutečné osudy mladé židovské Slovenky, která byla svědkem nejhorších osvětimských hrůz. Kniha popisuje její život v prvorepublikovém Lučenci, anexi Maďarskem a stále se zhoršující situaci Židů. Nakonec je Viola se svou rodinou poslána na transport. Na rozdíl od jejích příbuzných si jí všimne nechvalně známý dr. Mengele a Viola se stává jedním z jeho „děvčat“ – skupiny žen a dívek, na kterých byly prováděny nejrůznější experimenty. Její vítězství nakonec nespočívá „pouze“ ve skutečnosti, že přežila, ale i v tom, » ... a dál?

Produkt Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová: Mengeleho děvče

Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová: Mengeleho děvče - parametry

Název produktu: Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová: Mengeleho děvče
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 279 Kč
Maximální cena: 337 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Skutečné osudy mladé židovské Slovenky, která byla svědkem nejhorších osvětimských hrůz. Kniha popisuje její život v prvorepublikovém Lučenci, anexi Maďarskem a stále se zhoršující situaci Židů. Nakonec je Viola se svou rodinou poslána na transport. Na rozdíl od jejích příbuzných si jí všimne nechvalně známý dr. Mengele a Viola se stává jedním z jeho „děvčat“ – skupiny žen a dívek, na kterých byly prováděny nejrůznější experimenty. Její vítězství nakonec nespočívá „pouze“ ve skutečnosti, že přežila, ale i v tom, že navzdory všemu dokázala založit rodinu a mít děti. Veronika Homolová Tóthová Veronika Homolová Tóthová pracuje už přes sedmnáct let jako televizní a rozhlasová reportérka. Před deseti lety se začala věnovat vzpomínkám lidí, kteří přežili nacistické nebo komunistické vězení, tábory a pronásledování. Natočila více než 70 reportáží s touto tematikou a 15dílný cyklus dokumentárních filmů s názvem Neumlčaní. Za své reportáže získala v letech 2008–2012 několik novinářských ocenění. Příběh Slovenky židovského původu Violy Stern Fischerové líčí předválečný život obyčejného děvčátka v Lučenci, později maďarskou anexi a transport celé rodiny do koncentračního tábora. V Osvětimi se Viola stala jednou z "vyvolených" nikoho menšího než samotného doktora smrti Mengeleho, který na ní (a celé řadě dalších) prováděl nejhrůznější pokusy. Voila všechna mučení přežila a dočkala se konce války a po ní s velkým úsilím i obyčejného života a založení rodiny. V jejím kruhu zemřela v roce 2017 ve věku 94 let.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.