Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy

Knihy

Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy

Hodnocení: 1x
  • 4

Pražské židovské pověsti a legendy - Václav Vladivoj Tomek. Pražské židovské pověsti měly velký vliv nejen na českou kulturu. Některé příběhy ovlivnily i zahraniční autory. Například legendu o Golemovi, kterou známe z nesmrtelného filmu s Janem Werichem v hlavní roli, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy koupíte i tady

Specifikace Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 41 Kč

Josefov, nešťastná pátá čtvrť města Prahy byla odedávna obklopena tajemstvím. Uzavřenost ghetta, jeho přeplněnost, odlišnost náboženských zvyklostí - to vše vytvořilo živnou půdu pro mýty a pověsti. tyto legendy přežily ve své jedinečnosti i asanaci Starého Města. Pražské židovské ghetto a jeho pověsti byly inspiračním zdrojem pro mnohé autory pražských románů, a přesto první celkový utříděný sborník v českém jazyce sepsal až V. V. Tomek. Některé z pověstí se zde nalézají v kontextu s pověstmi v češtině do té » ... a dál?

Produkt Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy

Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy - parametry

Název produktu: Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 41 Kč
Maximální cena: 160 Kč
Ušetríte až: 119 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pražské židovské pověsti a legendy - Václav Vladivoj Tomek. Pražské židovské pověsti měly velký vliv nejen na českou kulturu. Některé příběhy ovlivnily izahraniční autory. Například legendu oGolemovi, kterou známe znesmrtelného filmu sJanem Werichem vhlavní roli, zpracoval ivelmi oblíbený spisovatel fantastiky Terry Pratchett vcyklu Zeměplocha. Pověsti alegendy židovské komunity kolovaly po Praze mnoho staletí, ale jejich první ucelený sborník vydal až český historik Václav Vladivoj Tomek. Čtenář se díky jeho pečlivé práci může seznámit nejen splnou apůvodní verzí obecně známých příběhů, ale is pozapomenutými naprosto unikátními legendami pražských Izraelitů. Pražské židovské pověsti a legendy - Václav Vladivoj Tomek od nakladatelství Omega v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Pražské židovské pověsti a legendy - Tomek Václav Vladivoj. Josefov, nešťastná pátá čtvrť města Prahy byla odedávna obklopena

tajemstvím. Uzavřenost ghetta, jeho přeplněnost, odlišnost

náboženských zvyklostí - to vše vytvořilo živnou půdu pro mýty a

pověsti. tyto legendy přežily ve své jedinečnosti i asanaci Starého

Města.

Pražské židovské ghetto a jeho pověsti byly inspiračním zdrojem pro

mnohé autory pražských románů, a přesto první celkový utříděný

sborník v českém jazyce sepsal až V. V. Tomek. Některé z pověstí se

zde nalézají v kontextu s pověstmi v češtině do té doby neznámými.

Ku prospěchu je i autorova snaha zaznamenat je z pohledu obyvatel

pražského ghetta. O jeho poctivosti při hledání původních zdrojů

svědčí i jeho konzultace s představiteli Židovské obce. Publikace: Pražské židovské pověsti a legendy - Tomek Václav Vladivoj. Dějepisec Václav Vladivoj Tomek vydal v roce 1932 první soubor židovských legend v českém jazyce. Pověsti, z nichž nejznámější je určitě ta o Rabbi Lwovi a jeho Golemovi, jsou vyprávěné optikou někdejších obyvatel Josefovského ghetta.. Dějepisec Václav Vladivoj Tomek vydal v roce 1932 první soubor židovských legend v českém jazyce. Pověsti, z nichž nejznámější je určitě ta o Rabbi Löwovi a jeho Golemovi, jsou vyprávěné optikou někdejších obyvatel Josefovského ghetta. Tomek byl při hledání a zapisování opravdu důsledný a své dílo konzultoval s tehdejšími představiteli pražské židovské obce.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.