Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy

Knihy

Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy

Hodnocení: 1x
  • 4

Pražské židovské pověsti a legendy - Václav Vladivoj Tomek. Pražské židovské pověsti měly velký vliv nejen na českou kulturu. Některé příběhy ovlivnily i zahraniční autory. Například legendu o Golemovi, kterou známe z nesmrtelného filmu s Janem Werichem v hlavní roli, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Pražské židovské pověst..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy koupíte i tady

Specifikace Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 38 Kč

Josefov, nešťastná pátá čtvrť města Prahy byla odedávna obklopena tajemstvím. Uzavřenost ghetta, jeho přeplněnost, odlišnost náboženských zvyklostí - to vše vytvořilo živnou půdu pro mýty a pověsti. tyto legendy přežily ve své jedinečnosti i asanaci Starého Města. Pražské židovské ghetto a jeho pověsti byly inspiračním zdrojem pro mnohé autory pražských románů, a přesto první celkový utříděný sborník v českém jazyce sepsal až V. V. Tomek. Některé z pověstí se zde nalézají v kontextu s pověstmi v češtině do té » ... a dál?

Produkt Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy

Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy - parametry

Název produktu: Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 38 Kč
Maximální cena: 49 Kč
Ušetríte až: 11 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pražské židovské pověsti a legendy - Václav Vladivoj Tomek. Pražské židovské pověsti měly velký vliv nejen na českou kulturu. Některé příběhy ovlivnily i zahraniční autory. Například legendu o Golemovi, kterou známe z nesmrtelného filmu s Janem Werichem v hlavní roli, zpracoval i velmi oblíbený spisovatel fantastiky Terry Pratchett v cyklu Zeměplocha. Pověsti a legendy židovské komunity kolovaly po Praze mnoho staletí, ale jejich první ucelený sborník vydal až český historik Václav Vladivoj Tomek. Čtenář se díky jeho pečlivé práci může seznámit nejen s plnou a původní verzí obecně známých příběhů, ale i s pozapomenutými naprosto unikátními legendami pražských Izraelitů. Pražské židovské pověsti a legendy - Václav Vladivoj Tomek od nakladatelství Omega v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Pražské židovské pověsti a legendy - Tomek Václav Vladivoj. Josefov, nešťastná pátá čtvrť města Prahy byla odedávna obklopena

tajemstvím. Uzavřenost ghetta, jeho přeplněnost, odlišnost

náboženských zvyklostí - to vše vytvořilo živnou půdu pro mýty a

pověsti. tyto legendy přežily ve své jedinečnosti i asanaci Starého

Města.

Pražské židovské ghetto a jeho pověsti byly inspiračním zdrojem pro

mnohé autory pražských románů, a přesto první celkový utříděný

sborník v českém jazyce sepsal až V. V. Tomek. Některé z pověstí se

zde nalézají v kontextu s pověstmi v češtině do té doby neznámými.

Ku prospěchu je i autorova snaha zaznamenat je z pohledu obyvatel

pražského ghetta. O jeho poctivosti při hledání původních zdrojů

svědčí i jeho konzultace s představiteli Židovské obce. Publikace: Pražské židovské pověsti a legendy - Tomek Václav Vladivoj. Dějepisec Václav Vladivoj Tomek vydal v roce 1932 první soubor židovských legend v českém jazyce. Pověsti, z nichž nejznámější je určitě ta o Rabbi Lwovi a jeho Golemovi, jsou vyprávěné optikou někdejších obyvatel Josefovského ghetta.. Dějepisec Václav Vladivoj Tomek vydal v roce 1932 první soubor židovských legend v českém jazyce. Pověsti, z nichž nejznámější je určitě ta o Rabbi Löwovi a jeho Golemovi, jsou vyprávěné optikou někdejších obyvatel Josefovského ghetta. Tomek byl při hledání a zapisování opravdu důsledný a své dílo konzultoval s tehdejšími představiteli pražské židovské obce.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.