Václav Trojan: Pedagogický proces a jeho řízení
Václav Trojan: Pedagogický proces a jeho řízení

Václav Trojan: Pedagogický proces a jeho řízení

80% 1x
od 0 Kč

Publikace Pedagogický proces a jeho řízení se věnuje této základní činnosti školy. Je to právě česká škola, která je v poslední době konfrontována se změnami ve společnosti a která se dostává do nezáviděníhodného postavení. Na jedné straně je po škole požadována kontinuita, vedení žáků k tradičním hodnotám sloužícím veřejnému zájmu, na druhé straně je jí vyčítána setrvačnost, vzdalování se od života a pomalá…

Produkt již neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, ale máme pro vás podobné.

Parametry produktu

Klíčové vlastnosti

Název produktu: Václav Trojan: Pedagogický proces a jeho řízení
Výrobce: NEUVEDEN
Průměrné hodnocení uživatelů: 4,00 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
4

Popis produktu

Publikace Pedagogický proces a jeho řízení se věnuje této základní činnosti školy. Je to právě česká škola, která je v poslední době konfrontována se změnami ve společnosti a která se dostává do nezáviděníhodného postavení. Na jedné straně je po škole požadována kontinuita, vedení žáků k tradičním hodnotám sloužícím veřejnému zájmu, na druhé straně je jí vyčítána setrvačnost, vzdalování se od života a pomalá reakce na požadavky zaměstnavatelů. Nelze nyní odhadnout, zdali právě tento neoliberální pohled nutící školu reagovat na módní krátkodobé vlny a neumožňující jí věnovat se skutečné kultivaci žáků nakonec převáží. Jisté je, že velká část společnosti o škole příliš neuvažuje, popř. se nechává ovlivňovat zkresleným mediálním obrazem.

Publikacese obrací na široké publikum z kruhů pedagogických i nepedagogických se zcela jasným záměrem – získat pro popisovanou a analyzovanou problematiku co nejširší počet spřízněných duší. Částečně vychází z textu Pedagogický proces a jeho řízení (Trojan, 2012), publikace je ovšem jinak strukturována a v neposlední řadě jsou reflektována aktuální témata odrážející situaci první poloviny roku 2014.

Kniha je určena:

  • ředitelům škol a ostatním pedagogickým pracovníkům,
  • studentům fakult vzdělávajících učitele,
  • pracovníkům státní správy zabývajícím se školstvím, politikům, inspektorům i zřizovatelům škol,
  • rodičům žáků.
Autor: Václav TrojanEdice: Řízení školyRok vydání: 2014Vazba: Brožovaná bez přebalu leskláISBN: 978-80-7478-539-9Počet stran: 92Rozměry: 232,0 x 157,0 x 7,0 Pedagogický proces a jeho řízení - Václav Trojan České školy se dostávají do nezáviděníhodného postavení: Na jedné straně se po nich požaduje kontinuita a vedení žáků k tradičním hodnotám, na straně druhé musejí čelit výčitkám týkajícím se setrvačnosti školství, vzdalování se od života a pomalé reakce na požadavky zaměstnavatelů. Autor publikace Pedagogický proces a jeho řízení otevřeně pojmenovává aktuální problémy praxe škol a školských zařízení, vycházeje přitom z výsledků četných empirických výzkumů, všímá si aspektů řízení školy, které mnozí opomíjejí, a podněcuje k diskusi. Do debaty se nepokouší vtáhnout pouze pedagogy, ale i široké publikum z nepedagogických kruhů, které se možná běžně o otázky školství nezajímá. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Pedagogika od Wolters Kluwer naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!

Recenze

Celkové hodnocení

0
0% 0x
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Váš názor nás zajímá!

Přidejte svůj názor a pomozte tak ostatním s nakupováním

Přidat recenzi

Přidejte svůj názor

Ohodnoťte *
* Váš e-mail je potřeba pro ověření recenze