Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Václav Kubišta: Obecná biologie

Učebnice/Odborná literatura

Václav Kubišta: Obecná biologie

Hodnocení: 1x
  • 4

Ucelenou řadu učebnic biologie tvoří soubor šesti publikací nazvaných podle tematických okruhů učiva daného platnými osnovami pro gymnázia. Učebnice mají schvalovací doložky MŠMT ČR. Jde o úvodní text pro středoškolskou biologii. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Kubišta: Obecná biologie koupíte i tady

Specifikace Václav Kubišta: Obecná biologie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 84 Kč

Ucelenou řadu učebnic biologie tvoří soubor šesti publikací nazvaných podle tematických okruhů učiva daného platnými osnovami pro gymnázia. Učebnice mají schvalovací doložky MŠMT ČR. ... a dál?

Produkt Václav Kubišta: Obecná biologie

Václav Kubišta: Obecná biologie - parametry

Název produktu: Václav Kubišta: Obecná biologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 84 Kč
Maximální cena: 113 Kč
Ušetríte až: 29 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ucelenou řadu učebnic biologie tvoří soubor šesti publikací nazvaných podle tematických okruhů učiva daného platnými osnovami pro gymnázia.

Učebnice mají schvalovací doložky MŠMT ČR.

Jde o úvodní text pro středoškolskou biologii.

Učivo je zde koncipováno s důrazem na vztahy a souvislosti.

Text je rozdělen na tři tematické celky - Život a jeho poznávání, Prokaryotní organismy, Eukariotní buňka.

Recenze učebnice:

Smyslem této úvodní kapitoly zdaleka není jen naučit nové poznatky. Skutečné studium vyžaduje vlastně jen třetí část (Historický vývoj biologie). První část (Člověk a živý svět) jsou úvahy, do kterých jsou vpleteny v podstatě jen tři stručné výklady jako konkrétní ukázky toho, o čem se na daném místě mluví obecně. Ty tři věci jsou tak základní, že by je měl znát každý pozorný čtenář jakýchkoli slušných novin nebo časopisů. Druhá část (Obecně o organismech) je v podstatě příležitost zopakovat známé poznatky na úrovni základní školy, ovšem v nových souvislostech. Na tyto souvislosti je kladen důraz. V obou částech jsou kladeny otázky, které naznačují směr, jak realizovat výklad formou rozhovoru. Mohlo by se tím podařit navázat oboustranný kontakt mezi žáky a učitelem.

V třetí části (Historický vývoj biologie) by se neměly v jednotlivostech utopit dvě základní myšlenky: Za prvé, že vývoj vědy má svou vnitřní logiku – proto je výklad rozdělen podle hlavních směrů biologie (ne chronologicky). Za druhé, že věda je čím dále méně záležitostí geniálních jedinců a čím dále více dílem kolektivním – proto z druhé poloviny dvacátého století není uvedeno ani jediné jméno (něco bude v dalších kapitolách). Jmen je vůbec málo a je v tom záměr: látka se nemůže omezit na vyjmenovávání zasloužilých osobností.

Celý výklad by měl být zaměřen především k tomu, aby obrátil pozornost studentů ne na izolované pojmy, ale na vztahy mezi fakty a na příčinné souvislosti. Jde o úvodní text pro středoškolskou biologii. Učivo je zde koncipováno s důrazem na vztahy a souvislosti. Text je rozdělen na tři tematické celky - Život a jeho poznávání, Prokaryotní organismy, Eukariotní buňka. Podtitul: pro gymnáziaAutor: Václav KubištaRok vydání: 2004Vazba: Brožovaná bez přebalu leskláISBN: 80-7168-714-6Počet stran: 104Rozměry: 212,0 x 145,0 x 7,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.