Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Václav Junek: ... celé to hnízdo musí hořet!

Knihy naučná literatura

Václav Junek: ... celé to hnízdo musí hořet!

Hodnocení: 1x
  • 5

... celé to hnízdo musí hořet! – Literární dokument o odvrácené tváři Květnového povstání v Čechách 1945 - Václav Junek. Kniha ... celé to hnízdo musí hořet! je o nevyhnutelném konci celé předchozí koexistence Čechů s Němci – respektive o jejím skutečném finále v květnu roku 1945, které se přirozeně stalo fantómem za ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
... celé to hnízdo musí..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Junek: ... celé to hnízdo musí hořet! koupíte i tady

Specifikace Václav Junek: ... celé to hnízdo musí hořet!

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 191 Kč

Kniha CELÉ TO HNÍZDO MUSÍ HOŘET! je o nevyhnutelném konci celé předchozí koexistence Čechů s Němci – respektive o jejím skutečném finále v květnu roku 1945, které se přirozeně stalo fantómem za každéh ... a dál?

Produkt Václav Junek: ... celé to hnízdo musí hořet!

Václav Junek: ... celé to hnízdo musí hořet! - parametry

Název produktu: Václav Junek: ... celé to hnízdo musí hořet!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 191 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 108 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

... celé to hnízdo musí hořet! – Literární dokument o odvrácené tváři Květnového povstání v Čechách 1945 - Václav Junek. Kniha ... celé to hnízdo musí hořet! je o nevyhnutelném konci celé předchozí koexistence Čechů s Němci – respektive o jejím skutečném finále v květnu roku 1945, které se přirozeně stalo fantómem za každého pozdějšího režimu u nás. Jinak řečeno, je o neveselém, tragickém, přitom ale naprosto neodvratném zakončení osmi století společného života obou těchto národů, jenž sice začal racionálně a účelově, pokračoval dlouho k relativní obapolné spokojenosti, skončil ale v krvi, zlu a vzájemném, jen těžko odpustitelném násilí. Tato kniha je však především velmi zajímavým pokusem popsat a vysvětlit tento dějinný zápas tentokrát z pozice těch, kteří jej prohráli. A vylíčit toto impozantní drama v poměrně širokém plánu prostřednictvím dílčích epizod - navíc seřazených za sebou tak, aby čtenáře provedly pražským, respektive českým květnovým povstáním poněkud jinak, než býval až dosud zvyklý. To ovšem nikoli proto, aby byli „naši“ a konečně i říšští Němci buď lacině adorováni, anebo (jak bývá v našich krajích bohužel běžné) aby byli a priori pomlouváni, tupeni a odsuzováni. Naopak proto, aby byli zejména českému čtenáři konečně představeni historicky co možná nejpřesněji, s nezbytným objektivním nadhledem a bez principiálních averzí. Tedy tak, aby mohl motivy jejich počínání zejména v květnu pětačtyřicátého roku když už ne přijmout, tedy alespoň pochopit. Imperativní název knihy sice opravdu je autentickou větou z německého rozkazu, podle něhož měla být Praha totálně zničena. Uvažovali tak ale všichni Němci v Čechách? Skutečně za sebou v této tehdy stále ještě i jejich vlasti chtěli nechat hřbitovy mrtvých, moře trosek a spálenou zemi? Anebo jim šlo mnohem spíš „jen“ o volný průjezd k vlastní záchraně v novém domově, který budou teprve muset začít hledat? ... celé to hnízdo musí hořet! – Literární dokument o odvrácené tváři Květnového povstání v Čechách 1945 - Václav Junek od nakladatelství v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.