Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Václav Grubhoffer: Pod závojem smrti

Knihy osobnosti a fakta

Václav Grubhoffer: Pod závojem smrti

Hodnocení: 1x
  • 4

Pod závojem smrti – Poslední věci Schwarzenbergů v letech 1732–1914 - Václav Grubhoffer . V blízkosti třeboňského rybníka Svět stojí pozoruhodná stavba. Ukrývá se mezi lesními velikány. Dýchá melancholií, vznešeností, tajemstvím. Je to chrám smrti, v němž mrtví Schwarzenbergové sní svůj věčný sen. Přitahuje naši ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Pod závojem smrti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Grubhoffer: Pod závojem smrti koupíte i tady

Specifikace Václav Grubhoffer: Pod závojem smrti

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 256 Kč

V blízkosti třeboňského rybníka Svět stojí pozoruhodná stavba. Ukrývá se mezi lesními velikány. Dýchá melancholií, vznešeností, tajemstvím. Je to chrám smrti, v němž mrtví Schwarzenbergové sní svůj vě ... a dál?

Produkt Václav Grubhoffer: Pod závojem smrti

Václav Grubhoffer: Pod závojem smrti - parametry

Název produktu: Václav Grubhoffer: Pod závojem smrti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 256 Kč
Maximální cena: 339 Kč
Ušetríte až: 83 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pod závojem smrti – Poslední věci Schwarzenbergů v letech 1732–1914 - Václav Grubhoffer . V blízkosti třeboňského rybníka Svět stojí pozoruhodná stavba. Ukrývá se mezi lesními velikány. Dýchá melancholií, vznešeností, tajemstvím. Je to chrám smrti, v němž mrtví Schwarzenbergové sní svůj věčný sen. Přitahuje naši pozornost jako vše, co nedokážeme racionálně vysvětlit a přesně pojmenovat. Co se skrývá pod závojem smuteční fasády? Co znamenala smrt pro představitele významného šlechtického rodu? Přestože nás nepřestává fascinovat výjimečný životní styl šlechty, víme dosud málo o jejích posledních věcech a jejich proměnách mezi dobou pompézního baroka a počátkem minulého století. Tato kniha poodkrývá závoj šlechtické smrti. Přibližuje poslední nemoci a životní chvíle knížat a kněžen ze Schwarzenbergu. Zve na velkolepé pohřební slavnosti, jež se stávaly příležitostí k veřejné demonstraci starobylého původu, divadlem pro lidi. Vysoká šlechta v něm neztrácela svou exkluzivitu ani ve století páry. Neobyčejně pevně lpěla na zachovávání rodinných tradic, věrně střežila odkaz předků. Vzdorovala novým představám o smrti, jež přinášelo evropské osvícenství. Jak ukázala i dlouhá cesta Schwarzenbergů za reprezentativními rodinnými hrobkami, osoby s modrou krví se nesmířily s osamocenou, hygienickou a anonymní smrtí moderní doby. Pod závojem smrti – Poslední věci Schwarzenbergů v letech 1732–1914 - Václav Grubhoffer od nakladatelství v kategorii | | Architektura | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.