Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Václav Cílek: Dýchat s ptáky

Próza - beletrie

Václav Cílek: Dýchat s ptáky

Hodnocení: 1x
  • 4

V této knize navazuji na předešlá díla, pŕedevším na Krajiny vnitřní a vnější a na Makom. Knihu míst. Zabývám se místy, životním prostředím a klimatem. Dokonce se opatrně věnuji popisu světa při velkém skoku dopředu, při kterém jsme se víc soustředili na výkon než na to, kam skáčeme. Po letech se na hřbitově smějeme ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Dýchat s ptáky
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Václav Cílek: Dýchat s ptáky koupíte i tady

Specifikace Václav Cílek: Dýchat s ptáky

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 196 Kč

Václav Cílek v této knize navazuje na předešlá díla, především na Krajiny vnitřní a vnější (2002, rozšířené vydání 2005) a Makom. Kniha míst (2004, rozšířené vydání 2007). Zabývá se znovu krajinou a m ... a dál?

Produkt Václav Cílek: Dýchat s ptáky

Václav Cílek: Dýchat s ptáky - parametry

Název produktu: Václav Cílek: Dýchat s ptáky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 196 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 102 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V této knize navazuji na předešlá díla, pŕedevším na Krajiny vnitřní a vnější a na Makom. Knihu míst. Zabývám se místy, životním prostředím a klimatem. Dokonce se opatrně věnuji popisu světa při velkém skoku dopředu, při kterém jsme se víc soustředili na výkon než na to, kam skáčeme. Po letech se na hřbitově smějeme vlastní nešikovnosti. Pozoruji svět a snažím se smířit s jeho proměnami pomocí věcí, které jsou stálé a přinášejí útěchu. Je to dědictví dlouhé minulosti, krása míst, proměnlivá pravda oblaků, trvanlivost skal, barvy přírody, gotický oblouk, hudební paměť i jazyk barokních učenců a kralických překladatelů. A jsou to také knihy. Pán Zadrobílek jednou laskavou rukou přejel hřbety knih a řekl: To je můj domov. Myslím, že v příštích letech o hodně přijdeme, ale také nám toho hodně krásného zůstane. Třeba voda a ptáci. Soustřeďuji se na to, co zůstává, a snažím se nelitovat toho, co odchází. Václav Cílek Dýchat s ptáky - Václav Cílek od authora Václav Cílek a nakladatelství v kategorii

Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Publikace: Dýchat s ptáky - Obyčejné texty o světle paměti, pravdě oblaků a útěše míst - Václav Cílek. Václav Cílek v této knize navazuje na předešlá díla, především na

Krajiny vnitřní a vnější (2002, rozšířené vydání 2005) a Makom -

Kniha míst (2004, rozšířené vydání 2007). Zabývá se znovu krajinou

a místy, životním prostředím a klimatem. Dokonce se opatrně věnuje

"popisu světa při velkém skoku dopředu, při kterém jsme se víc

soustředili na výkon než na to, kam skáčeme...". Knihu doplňují

kromě fotografií také ilustrace z pozůstalosti malířky Olgy

Karlíkové, která třicet let poslouchala zpěv ptáků a soustředěně

jej zaznamenávala. Publikace: Dýchat s ptáky - Obyčejné texty o světle paměti, pravdě oblaků a útěše míst - Václav Cílek.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.