Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ulrich Beck: Moc a protiváha moci v globálním věku

Učebnice/Odborná literatura

Ulrich Beck: Moc a protiváha moci v globálním věku

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Moc a protiváha moci v globálním věku - Nová ekonomie světové politiky - Ulrich Beck. Ekonomie světového trhu změnila ve své nátlakové dynamice pravidla světové politiky. Spolu s tím, jak jsou ekonomika, politika a společnost zbavovány hranic, začíná nový boj o moc a protimoc. Nejen to: nově jsou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ulrich Beck: Moc a protiváha moci v globálním věku koupíte i tady

Specifikace Ulrich Beck: Moc a protiváha moci v globálním věku

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 255 Kč

Ekonomie světového trhu změnila ve své nátlakové dynamice pravidla světové politiky. Zbavením ekonomiky, politiky a společnosti hranic začíná nový boj o moc a protimoc. Nejen to: nově jsou dojednávána ... a dál?

Produkt Ulrich Beck: Moc a protiváha moci v globálním věku

Ulrich Beck: Moc a protiváha moci v globálním věku - parametry

Název produktu: Ulrich Beck: Moc a protiváha moci v globálním věku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 255 Kč
Maximální cena: 390 Kč
Ušetríte až: 135 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Moc a protiváha moci v globálním věku - Nová ekonomie světové politiky - Ulrich Beck. Ekonomie světového trhu změnila ve své nátlakové dynamice pravidla světové politiky. Spolu s tím, jak jsou ekonomika, politika a společnost zbavovány hranic, začíná nový boj o moc a protimoc. Nejen to: nově jsou dojednávána samotná pravidla legitimní vlády. Povědomí o neodvolatelném vzniku „kosmopolitní moderny“ však není důvodem k jásání, nýbrž je velice ambivalentní – jak by tomu také mohlo být jinak po zkušenostech s totalitním rozpoutáním politiky v katastrofickém 20. století? Označit celý ideový svět národněstátně utvářené ekonomiky, společnosti a politiky při zpětném pohledu jako první modernu a vymezit ji proti ještě neostré druhé moderně – definované globálními ekologickými a ekonomickými krizemi, zostřujícími se nadnárodními nerovnostmi, individualizací, křehkou námezdní prací a právě požadavky kulturní, politické a vojenské globalizace – slouží cíli překonání „protekcionistického reflexu“, který po zhroucení bipolárního světového řádu intelektuálně a politicky ochromuje nejen Evropu. V centru této knihy je proto metazměna ekonomiky, politické sféry a státnosti v globálním věku: mění se zdánlivě ultrastabilní vůdčí ideje a koordináty změny, zároveň s tím i základy a základní pojmy moci a panství, legitimace a násilí, hospodářství, státu a politiky. Vůdčí otázka, jak by se mohla druhá moderna stát modernou kosmopolitní, míří na uskutečnění alternativního řádu, v jehož středu se nachází politická svoboda, jakož i sociální a ekonomická spravedlnost (a nikoli zákony světového trhu). Publikace: Moc a protiváha moci v globálním věku - Nová ekonomie světové politiky - Ulrich Beck. Moc a protiváha moci v globál. - Nová ekonomie světové politiky - Slon - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá - 460 s Ulrich BeckNová ekonomie světové politikySlon 2007Kniha, čeština, 460 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.