Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Tomáš Zahradníček: Polské poučení z pražského jara

Učebnice/Odborná literatura

Tomáš Zahradníček: Polské poučení z pražského jara

Hodnocení: 1x
  • 4

Polské poučení z pražského jara – Tři studie z dějin politického myšlení 1968–1981 - Tomáš Zahradníček. Tři studie založené na odlišné pramenné základně zprostředkovávají vhled do různých prostředí politického života a myšlení polských dramatických let 1968-1989. První se opírá o texty polské opozice, zejména Adama ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86451
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tomáš Zahradníček: Polské poučení z pražského jara koupíte i tady

Specifikace Tomáš Zahradníček: Polské poučení z pražského jara

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 114 Kč

Tři studie založené na odlišné pramenné základně zprostředkovávají vhled do různých prostředí politického života a myšlení polských dramatických let 1968-1989. První se opírá o texty polské opozice, zejména Adama Michnika a Jacka Kuroně, v nichž se tematika pražského jara a srpnové okupace objevuje vždy s novou naléhavostí v různých peripetiích polského vývoje 70. a 80. let. Druhá studie je založena na politických denících šéfredaktora stranického týdeníku Polityka, člena ÚV PSDS a od roku 1981 místopředsedy vlády » ... a dál?

Produkt Tomáš Zahradníček: Polské poučení z pražského jara

Tomáš Zahradníček: Polské poučení z pražského jara - parametry

Název produktu: Tomáš Zahradníček: Polské poučení z pražského jara
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 114 Kč
Maximální cena: 157 Kč
Ušetríte až: 43 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Polské poučení z pražského jara – Tři studie z dějin politického myšlení 1968–1981 - Tomáš Zahradníček. Tři studie založené na odlišné pramenné základně zprostředkovávají vhled do různých prostředí politického života a myšlení polských dramatických let 1968-1989. První se opírá o texty polské opozice, zejména Adama Michnika a Jacka Kuroně, v nichž se tematika pražského jara a srpnové okupace objevuje vždy s novou naléhavostí v různých peripetiích polského vývoje 70. a 80. let. Druhá studie je založena na politických denících šéfredaktora stranického týdeníku Polityka, člena ÚV PSDS a od roku 1981 místopředsedy vlády Mieczysława F. Rakowského, které si vedl od roku 1958 a zaznamenával získané informace a své postřehy a názory a které v letech 1999-2005 vydalo v deseti svazcích varšavské nakladatelství Iskry. Třetí studie analyzuje deníky dalšího muže mocenského centra, Józefa Tejchmy, po celá sedmdesátá léta tajemníka ÚV, člena politbyra, ministra kultury později ministra školství. Své nepravidelné glosy nesouhlasu a bezmoci si do deníku zapisoval od konce roku 1970. Také Tejchmovy deníky vyšly tiskem v letech 1991-2002. Průzkum těchto pramenů potvrdil, že nápadně vysoký výskyt zmínek o Československu nebyl projevem o dění v sousední zemi, ale v naprosté většině vystupuje jako modelové schéma reformní pokus - intervence, které zaměstnávalo polské intelektuály v opozici i v mocenských strukturách. Polské poučení z pražského jara – Tři studie z dějin politického myšlení 1968–1981 - Tomáš Zahradníček od nakladatelství v kategorii | | Politologie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.