Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Tomáš Pospiszyl: Zapomenutý malíř Bohumil Konečný

Knihy

Tomáš Pospiszyl: Zapomenutý malíř Bohumil Konečný

Hodnocení: 1x
  • 4

Bohumil Konečný - Tomáš Pospiszyl. Druhé vydání reprezentativní monografie malíře Bohumila Konečného (1918-1990), výjimečného a neprávem opomíjeného malíře, který se věnoval především ilustracím dobrodružných příběhů. Hlavní obsah knihy tvoří barevné reprodukce jeho prací.Hovoříme-li dnes o Bohumílu Konečném jako o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83819

Jaké má kniha
Zapomenutý malíř Bohumi..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Tomáš Pospiszyl: Zapomenutý malíř Bohumil Konečný

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 264 Kč

Publikace: Bohumil Konečný - Tomáš Pospiszyl. Druhé vydání reprezentativní monografie malíře Bohumila Konečného (1918-1990), výjimečného a neprávem opomíjeného malíře, který se věnoval především ilustracím dobrodružných příběhů. Hlavní obsah knihy tvoří barevné reprodukce jeho prací. Hovoříme-li dnes o Bohumílu Konečném jako o zapomenutém malíři, jde do velké míry o paradox. Jeho knižní a časopisecké ilustrace byly ve své době známé a jejich podoba se z historické paměti vytrácela daleko pomaleji než povědomí o » ... a dál?

Produkt Tomáš Pospiszyl: Zapomenutý malíř Bohumil Konečný

Tomáš Pospiszyl: Zapomenutý malíř Bohumil Konečný - parametry

Název produktu: Tomáš Pospiszyl: Zapomenutý malíř Bohumil Konečný
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 264 Kč
Maximální cena: 264 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Bohumil Konečný - Tomáš Pospiszyl. Druhé vydání reprezentativní monografie malíře Bohumila Konečného (1918-1990), výjimečného a neprávem opomíjeného malíře, který se věnoval především ilustracím dobrodružných příběhů. Hlavní obsah knihy tvoří barevné reprodukce jeho prací.Hovoříme-li dnes o Bohumílu Konečném jako o zapomenutém malíři, jde do velké míry o paradox. Jeho knižní a časopisecké ilustrace byly ve své době známé a jejich podoba se z historické paměti vytrácela daleko pomaleji než povědomí o tom, kdo je vlastně jejich autorem. Sám Bohumil Konečný se v tom nejlepším slova smyslu snažil vycházet vstříc svému publiku. Vytvářel technicky dokonalé kresby a malby - to považoval za řemeslnou nezbytnost - a uměl je navíc spojit s očekáváním svých diváků. Většina toho, co Bohumil Konečný vytvořil, byla určena k reprodukci. Maloval sice i tradiční obrazy a mnohé z originálů ilustrací dnes visí zarámované v bytech sběratelů či přátel, jeho hlavní doménou však byly knihy a časopisy. Jeho nástroji nebyly jen tužky, pera a štětce, ale v přeneseném slova smyslu slova i tiskařský stroj. Konečného obrázky se tak mohly dostat v tisících kopií k velkému množství čtenářů. Bohumil Konečný - Tomáš Pospiszyl od nakladatelství Arbor vitae v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Tomáš PospiszylArbor vitae 2008Kniha, čeština, 94 stran 2008. Druhe vydani reprezentativni monografi


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.