Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Tomáš Jacko: Autor a čtenář jako představy

Knihy naučná literatura

Tomáš Jacko: Autor a čtenář jako představy

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor a čtenář jako představy – Koncepty autora a čtenáře v moderním a postmoderním myšlení - Tomáš Jacko. Je dobře se při četbě ptát, co chtěl básník říci? Jinými slovy – je autor literárního textu garantem jeho významu? A je důležité, aby čtenář onen význam nalezl? Co potom čtenář sám, je pouhým konzumentem daného ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Autor a čtenář jako pře..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Tomáš Jacko: Autor a čtenář jako představy koupíte i tady

Specifikace Tomáš Jacko: Autor a čtenář jako představy

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 151 Kč

Je dobře se při četbě ptát, co chtěl básník říci? Jinými slovy – je autor literárního textu garantem jeho významu? A je důležité, aby čtenář onen význam nalezl? Co potom čtenář sám, je pouhým konzumen ... a dál?

Produkt Tomáš Jacko: Autor a čtenář jako představy

Tomáš Jacko: Autor a čtenář jako představy - parametry

Název produktu: Tomáš Jacko: Autor a čtenář jako představy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 151 Kč
Maximální cena: 207 Kč
Ušetríte až: 56 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor a čtenář jako představy – Koncepty autora a čtenáře v moderním a postmoderním myšlení - Tomáš Jacko. Je dobře se při četbě ptát, co chtěl básník říci? Jinými slovy – je autor literárního textu garantem jeho významu? A je důležité, aby čtenář onen význam nalezl? Co potom čtenář sám, je pouhým konzumentem daného textu, nebo se i on může stát tak trochu autorem, a text do jisté míry dotvářet? A vůbec, co přesně si lze pod pojmy autor a čtenář představit? Filolog Tomáš Jacko nám předkládá přehled některých nezřídka protichůdných způsobů, jimiž se koncepty autora a čtenáře zaobírají literární teorie a filozofie několika posledních desetiletí. Konstruuje přitom trajektorii určitého souvislého vývoje: ukazuje, že ve dvacátém století se literární teorie odklonila od tradičního pojetí autora, který byl ve vztahu ke svému dílu dosud většinou považován za nedotknutelnou autoritu, a že se do centra zájmu postupně dostává čtenář, dříve obvykle nahlížený jen jako pasivní recipient. Současně Jacko poukazuje na některé epistemologické problémy, které s sebou tento nový vývoj přináší. Nežli pokusem o jednoznačné rozkrytí dané problematiky je tak toto pojednání spíše nabídkou škály různých směrů, jimiž se mohou ubírat naše úvahy nejen o autorovi a čtenáři, ale i o literatuře obecně. Autor a čtenář jako představy – Koncepty autora a čtenáře v moderním a postmoderním myšlení - Tomáš Jacko od nakladatelství Togga v kategorii | Management, Marketing za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.