Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Thomas Hylland Eriksen: Etnicita a nacionalismus. Antropologické perspektivy

Učebnice/Odborná literatura

Thomas Hylland Eriksen: Etnicita a nacionalismus. Antropologické perspektivy

Hodnocení: 1x
  • 4

Etnicita a nacionalismus – Antropologické perspektivy - Thomas Hylland Eriksen . V oblasti sociální antropologie je etnicita hlavním tématem už od konce šedesátých let a rovněž dnes zůstává centrálním objektem výzkumů. Přestože tato kniha vychází zejména z příspěvků antropologie ke studiu etnicity a spřízněných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Jaké má kniha
Etnicita a nacionalismu..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Thomas Hylland Eriksen: Etnicita a nacionalismus. Antropologické perspektivy koupíte i tady

Specifikace Thomas Hylland Eriksen: Etnicita a nacionalismus. Antropologické perspektivy

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 300 Kč

Přestože tato kniha vychází zejména z příspěvků antropologie ke studiu etnicity a spřízněných fenoménů, její záběr přesahuje hranice akademické antropologie. ... a dál?

Produkt Thomas Hylland Eriksen: Etnicita a nacionalismus. Antropologické perspektivy

Thomas Hylland Eriksen: Etnicita a nacionalismus. Antropologické perspektivy - parametry

Název produktu: Thomas Hylland Eriksen: Etnicita a nacionalismus. Antropologické perspektivy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 300 Kč
Maximální cena: 460 Kč
Ušetríte až: 160 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Etnicita a nacionalismus – Antropologické perspektivy - Thomas Hylland Eriksen . V oblasti sociální antropologie je etnicita hlavním tématem už od konce šedesátých let a rovněž dnes zůstává centrálním objektem výzkumů. Přestože tato kniha vychází zejména z příspěvků antropologie ke studiu etnicity a spřízněných fenoménů, její záběr přesahuje hranice akademické antropologie. Díky dlouhodobému terénnímu výzkumu a perspektivě zdola získává antropologie možnost generovat bezprostřední poznatky o sociálním životě přímo z oblasti každodenních interakcí, která je do značné míry sférou, kde se fenomén etnicity rodí. Etnické vztahy vznikají a nabývají na významu v sociálních situacích a kontaktech coby produkt lidské snahy odpovědět na životní nároky a výzvy. Sociální antropologie nabízí jedinečnou možnost zkoumat tyto procesy v samém středu lokálního dění, přestože k tomu, abychom o etnicitě a nacionalismu získali úplnou představu, je třeba ji doplnit historickými a makrosociologickými přístupy. Antropologické přístupy nadto umožňují zjišťovat, jakými způsoby lidé definují a vnímají etnické vztahy; jak hovoří a uvažují o své vlastní skupině, o skupinách ostatních, o jejich hlavních charakteristikách, a také o tom, jak jsou udržovány, vyjednávány a proměňovány odpovídající světonázory. Význam, jaký lidé přikládají svému členství v etnické skupině, je vědeckému zkoumání nejdostupnější prostřednictvím detailního, na osobní participaci založeného výzkumu, který je doménou antropologie. A nakonec, sociální antropologie jako komparativní disciplína věnuje pozornost jak podobnostem, tak rozdílům mezi jednotlivými mezietnickými situacemi a jejich kontexty, je tedy schopna nabídnout mnohovrstevnou a komplexní vizi etnicity v současném světě. Etnicita a nacionalismus – Antropologické perspektivy - Thomas Hylland Eriksen od nakladatelství SLON v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.