Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Theodor Much: Kdo zabil rabiho Ježíše?

Knihy naučná literatura

Theodor Much: Kdo zabil rabiho Ježíše?

Hodnocení: 1x
  • 4

Jak píše sám autor: "v této knize nejde o historicitu Ježíše z Nazareta (která již je prokázána mimokřesťanskými prameny), ani o křesťansko-teologické principy (jako je např. pravdivost vzkříšení), nýbrž o negativní následky protižidovských zpráv - především v Evangeliích, nebo lépe řečeno: o protižidovskou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Theodor Much: Kdo zabil rabiho Ježíše? koupíte i tady

Specifikace Theodor Much: Kdo zabil rabiho Ježíše?

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 181 Kč

Jak píše sám autor: „v této knize nejde o historicitu Ježíše z Nazareta (která již je prokázána mimokřestanskými prameny), ani o křestansko-teologické principy (jako je např. pravdivost vzkříšení), ný ... a dál?

Produkt Theodor Much: Kdo zabil rabiho Ježíše?

Theodor Much: Kdo zabil rabiho Ježíše? - parametry

Název produktu: Theodor Much: Kdo zabil rabiho Ježíše?
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 181 Kč
Maximální cena: 295 Kč
Ušetríte až: 114 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jak píše sám autor: "v této knize nejde o historicitu Ježíše z Nazareta (která již je prokázána mimokřesťanskými prameny), ani o křesťansko-teologické principy (jako je např. pravdivost vzkříšení), nýbrž o negativní následky protižidovských zpráv - především v Evangeliích, nebo lépe řečeno: o protižidovskou interpretaci některých z těchto textů křesťanskými teology - pro celý židovský národ." Kniha zkoumá, která právní ustanovení Ježíš vlastně porušil a dovádí tak teorii "židovského" procesu s ním ad absurdum. Much říká, že to mohl být stejně tak dobře politický tah kruhu kolem bezskrupulózního Piláta nebo jedna z mnoha poprav, které Pilát podepsal. Žánrově se kniha blíží náboženské polemice psané s osvětovým záměrem jako možný základ pro mezináboženský dialog. Autor ji věnoval jak všem otevřeným křesťanům, kteří se zajímají o judaismus a chtějí se dozvědět něco o židovských kořenech křesťanství, tak i židům, kteří se chtějí seznámit s protižidovskou argumentací v Novém zákone. Kdo zabil rabiho

Ježíše? - Theodor Much od authora Theodor Much a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz V první knize své autobiografie vzpomíná slavný spisovatel na svá školní léta, kdy mu nikdo z jeho učitelů nevěstil slavnou budoucnost, a už vůbec ne na poli literatury. Dahla rodiče poslali v poměrně nízkém věku, jak tehdy bylo zvykem, do internátní školy, kde zažil přísný režim, šikanu od starších žáků a celkově asi dnes už nepředstavitelné podmínky. Přesto o tom všem píše se svým laskavým humorem, který je pro veškerou jeho tvorbu tak typický. (náboženské kořeny nenávisti vůči Židům) Unable to connect to the remote server


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.