Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Steve Biddulph: Kniha o mužství

Próza - beletrie

Steve Biddulph: Kniha o mužství

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Autorova kniha Mužství se během několika let stala v mnoha zemích bestsellerem. Byla provázena vlnou zájmu o téma role muže a otce v západní společnosti, jež se stává v mnoha ohledech zženštilou. Známý psycholog tvrdí, že v posledních desetiletích dochází k radikální proměně mužské mentality a že po dlouhém období ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kniha o mužství
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Steve Biddulph: Kniha o mužství koupíte i tady

Specifikace Steve Biddulph: Kniha o mužství

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 212 Kč

Autorova kniha Mužství se během několika let stala v mnoha zemích bestsellerem. Byla provázena vlnou zájmu o téma role muže a otce v západní společnosti, jež se stává v mnoha ohledech zženštilou. ... a dál?

Produkt Steve Biddulph: Kniha o mužství

Steve Biddulph: Kniha o mužství - parametry

Název produktu: Steve Biddulph: Kniha o mužství
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 212 Kč
Maximální cena: 345 Kč
Ušetríte až: 133 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Autorova kniha Mužství se během několika let stala v mnoha zemích bestsellerem. Byla provázena vlnou zájmu o téma role muže a otce v západní společnosti, jež se stává v mnoha ohledech zženštilou. Známý psycholog tvrdí, že v posledních desetiletích dochází k radikální proměně mužské mentality a že po dlouhém období emancipace ženství v podobě feminismu je třeba věnovat naopak velkou energii na záchranu opravdového mužství ve všech sférách společnosti. V nové verzi knihy autor shrnuje své nejnovější názory a předkládá témata, která jsou podle něj stále více aktuální: hledání „mužské podoby“ smyslu života; jak by měla vypadat opravdová „vášeň pro život“; práce na vytváření „lepšího světa“; co je to „život v plnosti“ a „žít naplno“. Odborná recenze knihy: Název knihy by mohl svádět k představě, že autor v ní nabízí svůj příspěvek do aktuálních polemik na téma ztracené mužské identity. Publikace se v originále nazývá New manhood, tedy nové mužství. Genderový úhel pohledu tedy evokuje jak původní název, tak jeho český překlad. Ve skutečnosti se však recenzovaná publikace nezabývá teoretickou reflexí změn probíhajících v chápání mužské a ženské role ve společnosti. Knížka mnohem více představuje jakého si rádce pro výchovu chlapců v rodině a také praktickou příručku pro nalezení správné životní cesty pro dospělé muže. Těm je také především určena, neboť v jednotlivých kapitolách nabízí autor čtenářům zcela konkrétní a praktické rady jak obstát v důležitých oblastech života partnerskými vztahy a sexem počínaje a pracovním uplatněním konče.         Strukturace knihy odráží perspektivu vývojové psychologie. První kapitola totiž pojednává o vztahu otců k jejich synům, poslední kapitoly se pak vztahují k problematice zralého věku, tedy seniority. Autor hned v úvodu formuluje premisu, ze které vychází, „totiž že jádrem současných problémů lidstva jsou zničení a nešťastní muži“. Svou knihou chce pomoci mužům, aby „začali žít lepší životy“. V těchto ambicích si Steve Biddulph skutečně věří, sám odkazuje na příklady, kdy jeho publikace pomohly změnit život konkrétním mužům. Chtěla bych jeho optimismu věřit. V domácích podmínkách předpokládám, že kniha osloví spíše terapeuty a pracovníky v pomáhajících profesích. Přitom je skutečně určena pro širokou čtenářskou veřejnost.         Základní problém definuje autor v první kapitole s názvem „ V čem je zakopaný pes“. Jádro pudla spatřuje autor v tom, že dnešní doba trpí enormním nedostatkem otcovského vedení. „Chlapci a mladíci postrádají otce a jiné zkušené muže ve svém okolí, kteří by je dokázali milovat, učit a být jim příkladem, aby jim tak pomohli dozrát ve zralé muže.“ (s. 18). V tom je dle Steva Biddulpha zakopaný pes. V navazujících kapitolách pak poučuje, radí a koučuje čtenáře v tom, jak se změnit ve zralého muže. Drtivá většina rad a doporučení je zajímavá, inspirativní a bezpochyby veskrze moudrá a lidská. Například v kapitole „Muži a ženy“ nalezne čtenář soubor doporučení na téma jak se správně hádat. Aut


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.