Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Štefl Vladimír: Mikuláš Koperník

Učebnice/Odborná literatura

Štefl Vladimír: Mikuláš Koperník

Hodnocení: 1x
  • 4

Mikuláš Koperník - Štefl Vladimír Jednou z nejvýraznějších postav historie astronomie byl polský učenec Mikuláš Koperník (1473 - 1543). Ve svém pomyslném souboji s Ptolemaiem, za použití obdobných zbraní - prakticky shodných pozorovacích přístrojů a stejné matematiky, dokázal na úrovni tehdejší astronomie, že Země a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78711

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Štefl Vladimír: Mikuláš Koperník koupíte i tady

Specifikace Štefl Vladimír: Mikuláš Koperník

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 66 Kč

Jednou z nejvýraznějších postav historie astronomie byl polský učenec Mikuláš Koperník (1473 - 1543). Ve svém pomyslném souboji s Ptolemaiem, za použití obdobných zbraní - prakticky shodných pozorovac ... a dál?

Produkt Štefl Vladimír: Mikuláš Koperník

Štefl Vladimír: Mikuláš Koperník - parametry

Název produktu: Štefl Vladimír: Mikuláš Koperník
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 66 Kč
Maximální cena: 89 Kč
Ušetríte až: 23 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mikuláš Koperník - Štefl Vladimír Jednou z nejvýraznějších postav historie astronomie byl polský učenec Mikuláš Koperník (1473 - 1543). Ve svém pomyslném souboji s Ptolemaiem, za použití obdobných zbraní - prakticky shodných pozorovacích přístrojů a stejné matematiky, dokázal na úrovni tehdejší astronomie, že Země a planety obíhají kolem Slunce. Říká se o něm symbolicky, že jako první zastavil Slunce a pohnul Zemí. Neméně úspěšný byl jako organizátor obrany polských měst proti útočícím křižákům v době válečného střetu. Mimořádně zajímavé je sledovat jeho neobyčejně obsažný život, od studií v Itálii přes činnost administrátora Warmijské kapituly až po práci kanovníka ve Fromborku. V jeho osudu se spojilo několik životů v jeden - proslulý lékař, právník, ekonom, znalec klasických jazyků, výborný matematik a odvážný astronom. Především však hluboce citlivý člověk, snažící se pomoci všem lidem ve svém okolí. Publikace byla připravena ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Osobnosti od Prometheus naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.