Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Stanislava Hronová: Národní účetnictví. Nástroj popisu globální ekonomiky

Učebnice/Odborná literatura

Stanislava Hronová: Národní účetnictví. Nástroj popisu globální ekonomiky

Hodnocení: 1x
  • 4

Národní účetnictví, které existuje ve vyspělých zemích již od konce druhé světové války, se stalo na počátku 90. let základním systémem makroekonomických informací i v České republice. Národní účetnictví nabízí všem uživatelům v oblasti státní správy, bankovnictví, podnikatelské sféry apod. podrobné informace o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Stanislava Hronová: Národní účetnictví. Nástroj popisu globální ekonomiky koupíte i tady

Specifikace Stanislava Hronová: Národní účetnictví. Nástroj popisu globální ekonomiky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 705 Kč

Národní účetnictví, které existuje ve vyspělých zemích již od konce druhé světové války, se stalo na počátku 90. let základním systémem makroekonomických informací i v České republice. Národní účetnic ... a dál?

Produkt Stanislava Hronová: Národní účetnictví. Nástroj popisu globální ekonomiky

Stanislava Hronová: Národní účetnictví. Nástroj popisu globální ekonomiky - parametry

Název produktu: Stanislava Hronová: Národní účetnictví. Nástroj popisu globální ekonomiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 705 Kč
Maximální cena: 780 Kč
Ušetríte až: 75 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Národní účetnictví, které existuje ve vyspělých zemích již od konce druhé světové války, se stalo na počátku 90. let základním systémem makroekonomických informací i v České republice.

Národní účetnictví nabízí všem uživatelům v oblasti státní správy, bankovnictví, podnikatelské sféry apod. podrobné informace o národním hospodářství jako celku, o vzájemných vztazích sektorů a odvětví, a to ve formě provázaných informací.

Dnes má národní účetnictví v České republice za sebou historii plnou hledání, poznání, změn a zvratů. Postupné začleňování naší země do evropských struktur vyžaduje ne jedné straně kvalitní systém národního účetnictví, na druhé straně i znalost práce s informacemi, které národní účetnictví poskytuje. Velký důraz, kladený na srovnatelnost údajů národních účtů členských zemí EU, je pochopitelný, protože jsou podkladem pro rozdělování prostředků ze strukturálních fondů, pro sestavování rozpočtu EU, pro posuzování vládního (veřejného) deficitu a dluhu apod. Období, které uběhlo od přijetí standardů SNA 1993 a ESA 1995, je však již poměrně dlouhé. Je tedy pochopitelné, že mezinárodní instituce přistoupily k procesu jejich změn. Revize standardu národního účetnictví OSN bude většinou členských zemí přijata mezi lety 2012-2014. Revize standardu EU bude následovat a její platnost se předpokládá nejpozději od roku 2013-2014. Publikace Národní účetnictví – nástroj popisu globální ekonomiky umožňuje odborné přejnosti proniknout hlouběji nejen do konkrétních souvislostí prezentovaných na údajích českého hospodářství, ale aktuálně porozumět i analogickým údajům v ostatních evropských zemích. Publikace tak odpovídá na požadavky jak ze strany ekonomů specialistů, tak i vysokoškolských studentů (obsah disciplíny je určen i posluchačům ekonomických fakult). Publikace: Národní účetnictví - Nástroj popisu globální ekonomiky. Devadesátá léta přinesla do oblasti národního účetnictví nový

standard a s ním i řadu odlišností. Tento evropský standard

národního účetnictví, známý pod zkratkou ESA 1995, nabízí bohatší a

velmi strukturovaný pohled na národní hospodářství a jeho části.

Důraz na využití možností, které národní účetnictví jako systém

statistických informací o národním hospodářství nabízí, vedl k

rozvoji a standardizaci dosud specificky národních nadstavbových

prvků, jakými jsou satelitní účty, sociální matice, čtvrtletní účty

a regionální účty. Tyto zásadní změny jsou v publikaci popsány a

ukázány. Publikace: Národní účetnictví - Nástroj popisu globální ekonomiky. kniha, Národní účetnictví. Nástroj popisu globální ekonomiky, Beckova edice ekonomie, Richard Hindls, Stanislava Hronová, C.H.BECK Národní účetnictví BEK24 - Edice: Beckova edice ekonomie - CH BECK - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá - 326 str. Autor knihy Stanislava Hronová, Jakub Fischer, Richard Hindls, Jaroslav Sixta, Vydavatelstvo C. H. Beck,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.