Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Stanislav Vystavěl: Říkali mu Korea (Podruhé)

Knihy naučná literatura

Stanislav Vystavěl: Říkali mu Korea (Podruhé)

Hodnocení: 1x
  • 4

V knize jsou nově zmíněny všechny vojenské útvary dislokované v posádce Žatec a sledování historických události začíná již od roku 1946. Přináší informace a řadu fotografií z období zkoušek proudových letounů Avia Me 262/S-92 na letišti Žatec, obšírné informace o 1. výcvikové letce tryskových letadel, zřízené v r. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83768
skladem

Jaké má kniha
Říkali mu Korea (Podruhé)
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Stanislav Vystavěl: Říkali mu Korea (Podruhé)

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 390 Kč

Publikace: Říkali mu Korea (Podruhé) - Vystavěl Stanislav. V knize jsou nově zmíněny všechny vojenské útvary dislokované v posádce Žatec a sledování historických události začíná již od roku 1946. Přináší informace a řadu fotografií z období zkoušek proudových letounů Avia Me 262/S-92 na letišti Žatec, obšírné informace o 1. výcvikové letce tryskových letadel, zřízené v r. 1949 na letišti Žatec a vůbec okolnosti výstavby nového proudového stíhacího letectva v jeho kolébce v Mladé. Spolu s popisem postupu výstavby » ... a dál?

Produkt Stanislav Vystavěl: Říkali mu Korea (Podruhé)

Stanislav Vystavěl: Říkali mu Korea (Podruhé) - parametry

Název produktu: Stanislav Vystavěl: Říkali mu Korea (Podruhé)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 390 Kč
Maximální cena: 390 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V knize jsou nově zmíněny všechny vojenské útvary dislokované v posádce Žatec a sledování historických události začíná již od roku 1946. Přináší informace a řadu fotografií z období zkoušek proudových letounů Avia Me 262/S-92 na letišti Žatec, obšírné informace o 1. výcvikové letce tryskových letadel, zřízené v r. 1949 na letišti Žatec a vůbec okolnosti výstavby nového proudového stíhacího letectva v jeho kolébce v Mladé. Spolu s popisem postupu výstavby nových letišť s betonovými VPD (nechybí základní parametry) tak má čtenář možnost poznat situaci a širší souvislosti doby, ve které byl zřízen 11. letecký stíhací pluk proudový. K významnému rozšíření rozsahu využil autor množství nových tzv. "revitalizovaných" dokumentům z Vojenského historického archivu Praha. (Jednalo se o archivní fondy útvarů, které byly poškozeny při záplavách v srpnu 2002). A tak bylo možné podstatně rozšířit popis působení 15. stíhacího leteckého pluku (1952-1958) a také 17. stíhacího leteckého pluku v Žatci (1952-1954)

v Mladé (1954-1955) a konečně v Hradčanech (1955-1961), tedy období podřízenosti žateckých stíhacích divizí. Výsledkem jsou mj. podrobné sestavy pluků v rozhodných obdobích, přidělení letounů pilotům a technikům, pohyb personálu mezi pluky atd. V rekapitulačních přehledech najde svá jména drtivá většina pilotů a techniků od "jedenáctky" i "patnáctky". Popisy organizační výstavby útvarů doplňuje množství fotografií a obšírné přehledy funkcionářů. U leteckých pluků přehledy doplňují portrétní fotografie velitelů pluku i letek (91), inženýrů pluku i letek (27), u 23. letištního praporu a 5. praporu RTZ fota velitelů útvarů (34). Je zde také uveden úplný přehled a fotografie velitelů letectva a PVOS (18) a nechybí portrétní fotografie mnoha z těch, kteří nedoletěli (15). Unikátní celostránková kopie leteckého snímku z r. 1952 dokumentuje stav, proč dostalo letiště název KOREA. V knize jsou podrobně popsány nejen všechny tamní letecké útvary tzv. létající (s rozšířením informací o technicích), ale také útvary

letištního týlového zabezpečení (13., 15. a 23. letištní prapor) a radiotechnického zabezpečení (od 5. roty LZP, až po 5. prapor RTZ) a od 1.5.1991 zde působící 11. letecká základna. Jsou zde zmíněny všechny žatecké svazky letecké (5. SLD i "nová" 3. SLD), ale i integrované PVOS od léta 1961 (3. sbor PVOS, 3. divize PVOS až po 3. dPVO, která byla zrušena v r. 1994). Tomuto společenství vojsk protivzdušné obrany "modrých" (stíhací letectvo), "zelených" (Radiotechnické vojsko) a "červených" (protiletadlové dělostřelectvo a raketové vojsko) je věnována celá kapitola. Podrobně je popsána poměrně neznámá epizoda v období 1955 - 1961, kdy byly na letišti dislokovány útvary protiletadlovců a radiotechniků ("hláskařů") a nechybí ani ilustrační fotografie techniky, kterou používaly. Obsáhlý a podrobný historický popis doplňuje jednak množství unikátních fotografií, ale také řada osobních vzpomínek a příběhů pamětníků ze všech stavovských, funkčních i hodnostních sk


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.