Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Stanislav Balík: Komunální politika

Učebnice/Odborná literatura

Stanislav Balík: Komunální politika

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace věnovaná především studentům politologie a příbuzných oborů popisuje model veřejné správy a samosprávy a mapuje vývoj českého komunálního systému od roku 1861. Popisuje funkce a orgány místní samosprávy v České republice. Pozornost věnuje také volebnímu systému od listopadu 1989 do současnosti či výsledkům ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83914
skladem

Jaké má kniha
Komunální politika
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Stanislav Balík: Komunální politika

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 127 Kč

Publikace: Komunální politika - Obce, aktéři a cíle místní politiky - Balík Stanislav. Publikace věnovaná především studentům politologie a příbuzných oborů popisuje model veřejné správy a samosprávy a mapuje vývoj českého komunálního systému od roku 1861. Popisuje funkce a orgány místní samosprávy v České republice. Pozornost věnuje také volebnímu systému od listopadu 1989 do současnosti či výsledkům komunálních voleb v letech 1990-2006. Popisuje změny chování voličů a stranou nezůstávají ani klady a zápory » ... a dál?

Produkt Stanislav Balík: Komunální politika

Stanislav Balík: Komunální politika - parametry

Název produktu: Stanislav Balík: Komunální politika
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 149 Kč
Ušetríte až: 22 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace věnovaná především studentům politologie a příbuzných oborů popisuje model veřejné správy a samosprávy a mapuje vývoj českého komunálního systému od roku 1861. Popisuje funkce a orgány místní samosprávy v České republice. Pozornost věnuje také volebnímu systému od listopadu 1989 do současnosti či výsledkům komunálních voleb v letech 1990-2006. Popisuje změny chování voličů a stranou nezůstávají ani klady a zápory volebních politických programů, volební účast, preferenční hlasování, typologie a složení koalic. Jak píše sám autor: "...hlavním cílem je v českém prostředí poprvé souhrnně v jednom celku představit a analyzovat všechny tři dimenze komunální politiky - institucionální, vztahovou i obsahovou." Recenze Monografie Komunální politika. Obce, aktéři a cíle místní politiky představuje poslední ze zesilujícího proudu publikací Stanislava Balíka k problematice politiky v obcích. Text je výstupem výzkumného záměru Politické strany a reprezentace zájmů v soudobých evropských demokraciích. Kniha je přehledně strukturovaná a skládá se ze tří hlavních pilířů. První z nich je věnován komunální politice v rovině polity, tj. jejímu institucionálnímu vývoji, v jehož rámci se Stanislav Balík zaměřil nejen na obecné otázky samosprávy a jejích funkcí, ale i na typologii obecních pořádků ve středoevropském komparativním přehledu a zejména na vývoj institucionálního rámce české lokální politiky do roku 1989 i od roku 1990 do současnosti. Druhý pilíř práce se zabývá lokální politikou v rovině politics, tj. procesu střetávání různých aktérů v politické aréně municipalit. Tato část obsahuje analýzu dosavadních komunálních voleb po roce 1990, politickou participaci a její souvislost s interpretací volebního systému a jeho účinků, v neposlední řadě také analýzu samotných politických aktérů a jejich koalic. Třetí část se věnuje policy, tj. otázce přístupů, programů a cílů jednotlivých aktérů. Tuto problematiku Balík čtenářům přibližuje prostřednictvím výkladu věčného sváru mezi politickým a nepolitickým přístupem k lokální samosprávě (dualita přístupů Gesellschaft / Gemeinschaft). Práci lze označit jako průřezovou, text je velmi přehledným, srozumitelným a přitom komplexním uvedením do problematiky komunální politiky a jako takový je určen širokému spektru studentů společenskovědních oborů a středoškolských i vysokoškolských pedagogů. Stanislav Balík se z významné části soustředí na shrnutí a logickou a srozumitelnou prezentaci výsledků svých dosavadních projektů a výzkumů, čímž navazuje i na některé své předchozí publikace. Zde lze zmínit například výklad jednotlivých typů obecních pořádků v SRN [BALÍK 2003a], výklad vývoje územní veřejné správy na českém území od roku 1848 [BALÍK 2003b], analýzu aktérů lokální politiky a jejich koaličního chování [BALÍK 2008a] nebo role starostů v komunálních politikých systémech [BALÍK 2008b]. Zejména dvě poslední citované Balíkovy práce přitom souvisejí s dalším klíčovým (a v předložené publikaci nastíněným) problémem


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.