Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Slunce zapadá už ráno

Próza - beletrie

Slunce zapadá už ráno

Hodnocení: 1x
  • 4

Sešity 17. Slunce zapadá už ráno – Sborník současné ženské romské prózy - Eva Danišová, Irena Eliášová, Jana Hejkrlíková, Iveta Kokyová. Romové na území dnešní České republiky se prostřednictvím psaného slova vyjadřují zhruba od konce 60. let 20. století. Počátky jejich písemnictví byly motivované snahou prokázat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Slunce zapadá už ráno
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Slunce zapadá už ráno koupíte i tady

Specifikace Slunce zapadá už ráno

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 203 Kč

Romové na území dnešní České republiky se prostřednictvím psaného slova vyjadřují zhruba od konce 60. let 20. století. Počátky jejich písemnictví byly motivované snahou prokázat svou rovnocennost s ok ... a dál?

Produkt Slunce zapadá už ráno

Slunce zapadá už ráno - parametry

Název produktu: Slunce zapadá už ráno
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 203 Kč
Maximální cena: 260 Kč
Ušetríte až: 57 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sešity 17. Slunce zapadá už ráno – Sborník současné ženské romské prózy - Eva Danišová, Irena Eliášová, Jana Hejkrlíková, Iveta Kokyová. Romové na území dnešní České republiky se prostřednictvím psaného slova vyjadřují zhruba od konce 60. let 20. století. Počátky jejich písemnictví byly motivované snahou prokázat svou rovnocennost s okolní společností a charakterizovala je obrozenská témata formující společnou paměť a vědomí romské pospolitosti. V dnešní zralejší fázi už se autoři začínají věnovat látce obecnější, s jakou se mohou identifi kovat nejen romští čtenáři. Sbírka prozaických textů Ireny Eliášové, Jany Hejkrlíkové, Ivety Kokyové a Evy Danišové ztělesňuje tento nový trend a současně je ve dvou ohledech výjimečná. Především v ní promlouvají pouze Romky, které jsou vůči své komunitě výrazně kritičtější než jejich protějšky a refl ektují pro muže neobvyklá témata, jako je mateřství, partnerství a erotika, byť stále pojímaná prudérně a žánrově. Leitmotivem většiny textů je nerovnoprávné postavení žen v patriarchální romské společnosti. Svým řazením navíc texty vytvářejí unikátní historickou i tematickou perspektivu. Novela Ireny Eliášové je situována do slovenské romské osady v 50. letech; autobiografi cké vyprávění Jany Hejkrlíkové se odehrává v 60. letech v západních Čechách v soudržné komunitě romských přistěhovalců ze Slovenska; střepy rodinného života v povídkovém cyklu Ivety Kokyové ze 70. let už vypovídají o traumatu vykořeněnosti a novela Evy Danišové, svou datací zcela současná, už nemá žádné přiznané romské hrdiny a dotýká se univerzálního tématu stárnutí a osamění žen. Tvorbu Ireny Eliášové a Ivety Kokyové přinášíme v dvojjazyčném česko-romském provedení. Úměrně k tomu, jak romština coby primární komunikační kód mezi českými Romy ustupuje, narůstá její prestiž v tomto literárním poli. Obě autorky se k ní přiklonily pod vlivem starších autorů, kteří romské literatuře odvážně klestili cestu. Sešity 17. Slunce zapadá už ráno – Sborník současné ženské romské prózy - Eva Danišová, Irena Eliášová, Jana Hejkrlíková, Iveta Kokyová od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.