Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Saša Švolíková, James Hogg: Vyznání ospravedlněného hříšníka

Knihy

Saša Švolíková, James Hogg: Vyznání ospravedlněného hříšníka

Hodnocení: 1x
  • 4

Jediná kniha skotského autora z počátku minulého století, přítele sira Waltera Scotta a obyčejného pastevce. Kniha sestává z dvojího zpracování téhož příběhu vyprávěného jednou "vševědoucím" vypravěčem, podruhé pak hlavním hrdinou příběhu ve formě jeho soukromého deníku. Východiskem knihy je existence ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Saša Švolíková, James Hogg: Vyznání ospravedlněného hříšníka koupíte i tady

Specifikace Saša Švolíková, James Hogg: Vyznání ospravedlněného hříšníka

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 192 Kč

Jediná kniha skotského autora z počátku minulého století, přítele sira Waltera Scotta a obyčejného pastevce. Kniha sestává z dvojího zpracování téhož příběhu vyprávěného jednou vševědoucím vypravěčem, ... a dál?

Produkt Saša Švolíková, James Hogg: Vyznání ospravedlněného hříšníka

Saša Švolíková, James Hogg: Vyznání ospravedlněného hříšníka - parametry

Název produktu: Saša Švolíková, James Hogg: Vyznání ospravedlněného hříšníka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 192 Kč
Maximální cena: 265 Kč
Ušetríte až: 73 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jediná kniha skotského autora z počátku minulého století, přítele sira Waltera Scotta a obyčejného pastevce. Kniha sestává z dvojího zpracování téhož příběhu vyprávěného jednou "vševědoucím" vypravěčem, podruhé pak hlavním hrdinou příběhu ve formě jeho soukromého deníku. Východiskem knihy je existence náboženských sekt kalvínského vyznání, jejichž příslušníci věřili v Boží předurčení člověka ke spáse či záhubě, které člověk nemůže svým životem v žádném případě změnit. Autor v knize ironizuje a dovádí do absurdity víru těchto sekt a spojuje živé realistické líčení postav a krajiny s groteskními, fantastickými obrazy. Knihu je možné číst jako prazvláštní detektivní příběh i jako ironizující studii extrémního, vysoce netolerantního a agresivního typu křesťanství, které doslova zaměnilo Boha za ďábla. PŘEKLAD: Tomáš Míka ILUSTRACE: Saša Švolíková (...) Vyznání ospravedlněného hříšníka je z hlediska kompoziční techniky rafinovaná hříčka. Hogg užil už v první polovině minulého století postup, který si

teprve o století později oblíbili někteří modernisté — a po nich snad ještě více spisovatelé postmoderní. Stojí na jednoduchém principu: čtenáři se předkládá tentýž příběh nadvakrát, přičemž druhou verzi odlišuje od první nikoli obsah, ale rafinovaně pozměněný úhel pohledu. Pastýřovo potýkání s ďáblem Petr Dudek, RESPEKT, 6.9.1999 (...) Hogg hraje se čtenářem hru bez jasného konce. Čteme pamflet proti protestantskému náboženskému sektářství psaný z pozice rozumného křesťanství, psychologický popis rozkladu lidské osobnosti, nebo duchovní román o působení ďábla? Poslední volba zůstává na čtenáři. Poutníkova cesta do pekel podle Hogga Jan Jandourek, LIDOVÉ NOVINY, 24.06.1999 Vyznání ospravedlněného hříšníka - James Hogg od authora James Hogg a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.