MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hry » Knihy » Ostatní z kategorie knihy » Srovnání cen Salvador Dalí: Ilustrace ze 60. let

Ostatní z kategorie knihy

Salvador Dalí: Ilustrace ze 60. let

Hodnocení: 5x
  • 3.5
EAN: 9788024250311

Salvador Dalí: Ilustrace ze 60. let - neuveden Výpravná monografie zahrnuje vzácné biblické ilustrace Salvadora Dalího z 60. let 20. století s fundovaným komentářem. Fascinující ilustrace biblických výjevů vytvořil umělec pro unikátní vydání Biblia Sacra v Miláně. Jde o mimořádně pozoruhodnou součást Dalího díla z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
doprava zdarma

Jaké má kniha
Salvador Dalí: Ilustrac..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Doporučujeme Salvador Dalí: Ilustrace ze 60. let

Specifikace Salvador Dalí: Ilustrace ze 60. let

Kategorie Ostatní z kategorie knihy
Nejnižší cena 4 474 Kč

Výpravná monografie zahrnuje vzácné biblické ilustrace Salvadora Dalího ze 60. let 20. století s fundovaným komentářem. Autor textu: Pavel Štěpánek ... a dál?

Produkt Salvador Dalí: Ilustrace ze 60. let

Salvador Dalí: Ilustrace ze 60. let - parametry

Název produktu: Salvador Dalí: Ilustrace ze 60. let
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 4 474 Kč
Maximální cena: 4 550 Kč
Ušetríte až: 76 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 5 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Salvador Dalí: Ilustrace ze 60. let - neuveden Výpravná monografie zahrnuje vzácné biblické ilustrace Salvadora Dalího z 60. let 20. století s fundovaným komentářem. Fascinující ilustrace biblických výjevů vytvořil umělec pro unikátní vydání Biblia Sacra v Miláně. Jde o mimořádně pozoruhodnou součást Dalího díla z jeho pozdního tvůrčího období a ilustrace odhalují Dalího citlivé vnímání biblických textů a jejich osobité výtvarné pojetí. Dalí přistupuje k ilustracím, které nechápe doslovně jako přísný citát či citaci, vztahující se k danému výjevu buď ze Starého či z Nového zákona, poměrně volně. Zejména při zobrazení jistých scén ve Starém zákoně, které jsou chápány jako předobraz Nového zákona, si vybírá buď jednu či druhou nebo je spojuje do jednotného celku, aby tak zachoval známé vazby mezi oběma složkami Bible.Ve svých kompozicích vyzdvihuje zejména ony složky, které vyhovují jeho surrealistickému naturelu, včetně techniky zpracování. Využívá k tomu různé malířské i kreslířské techniky, které kombinuje s neobvyklými postupy. Postupně využívá akvarel, kvaš, dekalk, vosk, klasickou kresbu tužkou nebo perem (popř. kuličkovým perem), rudkou apod., přičemž využívá překvapivých postupů, např. vzájemných kombinací všech těchto technik, klasické rozmývání či stříkání skvrn, které dále rozvádí do tvarů, jež mu umožňují evokovat překvapivé individuální tvary a situace podle jeho záměru. Kniha Dalího biblických ilustrací, doprovázených výkladem historika umění, profesora Pavla Štěpánka, nabízí jedinečný pohled na méně známou oblast Dalího tvorby. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Náboženství | Křesťanství od UNIVERSUM naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Výpravná monografie zahrnuje vzácné biblické ilustrace Salvadora Dalího ze 60. let 20. století s fundovaným komentářem.Podtitul: Ilustrace ze 60. letRok vydání: 2016Vazba: Pevná s přebalem matnáISBN: 978-80-242-5031-1Počet stran: 200Rozměry: 0,0 x 0,0 x 0,0


Přidat recenzi pro Salvador Dalí: Ilustrace ze 60. let

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.